Siostry Benedyktynki w Galewskim Sanktuarium, 4-5 października 2014

W minioną niedzielę, 5 października, Galewskie Wzgórze Przemienienia odwiedziły Siostry Benedyktynki Misjonarki z Otwocka. Przybyły do Naszej parafii z akcją powołaniową. Zakon istnieje już prawie 100 lat a jego założycielką była Matka Jadwiga Józefa Kulesza. Siostry prowadzą różne formy działalności apostolskiej, m.in. takie jak:

  • wychowanie i kształcenie dzieci i młodzieży, a szczególnie tych, które z różnych przyczyn są pozbawione opieki,
  • prowadzenie domów dziecka, przedszkoli, domów dla ludzi starszych, zakładów wychowawczych,
  • zajęcia świetlicowe,
  • wypożyczanie książek,
  • katechizację i przygotowanie do sakramentów świętych,
  • prowadzenie dzieł charytatywnych.

W zakresie pogłębiania życia chrześcijańskiego laikatu żeńskiego Siostry organizują spotkania i rekolekcje dla dziewcząt, organizują rekolekcje dla rodzin sióstr nowicjuszek, umożliwiają odbycie indywidualnych rekolekcji.

Zgromadzenie liczy około 305 członków, posiada 22 domy w Polsce i 11 za granicą. Dom generalny tegoż zgromadzenia mieści się w Otwocku koło Warszawy.

Siostry Benedyktynki Krystiana i Aneta na każdej niedzielnej Mszy Świętej nawoływały do realizowania swoich powołań. Szczególnym tematem były powołania zakonne. Odkryć w sobie powołanie to bardzo trudna rzecz a doskonale wiedzą to Siostry, które gościły w Naszej parafii. Osoby, które je poczują powinny spotkać się i porozmawiać z osobami trwającymi w tym powołaniu i właśnie dlatego Siostry wędrują po różnych parafiach z akcją powołaniową. Podkreślają jak ważne jest wsparcie dla osób, które to powołanie w sobie odkryły. Mimo tego iż każda osoba, jeśli zgłosi się do księdza lub siostry zakonnej, takie wsparcie otrzyma to i tak najważniejszą rolą jest rola rodziny. Jeśli mamy w swoim domu dziewczynę lub chłopca, którzy odczuwają swoje powołanie do życia zakonnego wspierajmy ich w tym, a jeśli nie starcza Nam siły to chociaż nie utrudniajmy im tego wyboru.

Foto: http://sanktuariumgalew.pl/galeria/wydarzenia-roku-paskiego-2014/siostry-benedyktynki-w-galewskim-sanktuarium.html

Ostatnio zmieniany czwartek, 09 październik 2014 08:18
Powrót na górę