Chóry i Zespołu muzyczne na Galewskiej Górze Przemienienia, 21 września 2014

IV PARAFIALNO – GMINNY PRZEGLĄD CHÓRÓW I ZESPOŁÓW MUZYCZNYCH

Dzień 21 września br. była dla Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Galewie bardzo ważnym dniem. Po pierwsze był to ostatni dzień Rekolekcji Saletyńskich a po drugie odbył się IV parafialno – gminny przegląd chórów i zespołów muzycznych. Uroczystość tą rozpoczęto Mszą Świętą o godzinie 15.00, którą celebrował ks. Władysław Wichniarz, saletyn z Warszawy. Po jakże uroczystej Mszy Świętej nastąpiło oficjalne otwarcie IV przeglądu chórów i zespołów muzycznych, które poprowadziła Pani Aldona Gruchot z Gminnego Ośrodka Kultury w Kolnicy - Brudzewie. Natomiast w komisji zasiedli Pan Henryk Kranc – dyrektor Szkoły Muzycznej II stopnia w Turku, Pan Marek Bagiński – nauczyciel szkoły muzycznej oraz ks. Władysław. W tym roku przegląd ten cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem gdyż wystąpiło w nim aż 9 chórów i zespołów muzycznych:

• Chór „KANTATA” ze Strzałkowa,
  • Towarzystwo Śpiewaczo Muzyczne „LUTNIA” z Koła,
  • Chór „DOMINANTA” z Babiaka,
  • Chór „SONATA” z Powidza,
  • Męski Zespół Śpiewaczy „FRATRES” z Koła,
  • Chór „CANTABLE” z Zagórowa,
  • Chór „OTTIMO” z Grodziska Wielkopolskiego,
  • Schola z Brudzewa,
  • Chór parafii św. Barbary w Turku.

Wszystkie zespoły i chóry zaprezentowały bardzo wysoki poziom, który został bardzo miło przyjęty przez osoby będące na tym słuchowisku. Jury przyznało I miejsce Towarzystwu Śpiewaczo Muzycznemu „LUTNIA” z Koła.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim chórom i zespołom biorącym udział w przeglądzie. Podziękowania składamy także dla organizatorów, bez których to wspaniałe wydarzenie nie miałoby miejsca.

ZAPRASZAMY ZA ROK

Rzecznik prasowy SPPwG