Dzień Skupienia Kół Żywego Różańca, 20 września 2014

DEKANALNY DZIEŃ SKUPIENIA KÓŁ ŻYWEGO RÓŻAŃCA W SANKTUARIUM PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W GALEWIE

20 września br. w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Galewie odbył się Dekanalny Dzień Skupienia Kół Żywego Różańca, w którym uczestniczyły Koła Żywej  Róży:

• z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa z Turku,
  • z Parafii Matki Boskiej Fatimskiej z Turku,
  • z Parafii Świętej Barbary z Turku,
  • z Parafii św. Mikołaja z Malanowa,
  • Wszystkie Kółka Różańcowa z Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Galewie.

O godzinie 9.00 Ksiądz Jacek Buda, kustosz Sanktuarium, przywitał zebranych wiernych i rozpoczął Dzień Skupienia. Następnie o godzinie 9.15 odbyła się Konferencja Maryjna, którą poprowadził Ksiądz Władysław Wichniarz, saletyn z Warszawy. Przybliżył orędzie Maryjne, wypowiedziane 19 września 1846 roku w La Salett. Słowa Maryji choć tak dawno wypowiedziane (168 lat temu) są wciąż aktualne. Głównym przesłaniem tego orędzia jest wzywanie do nawrócenia, pojednania i pokuty. Maryja prosiła i prosi nas abyśmy uszanowali tak ważny dla Niej dzień jakim jest niedziela, poświęcając go Bogu i ludziom (spotkania z rodziną, bliskimi) a także abyśmy się modlili (jeśli nie mamy czasu to chociaż Ojcze Nasz i Zdrowaś Maryjo a najlepiej jeszcze więcej). Po wysłuchaniu słów Księdza Władysława i po krótkiej przerwie nastąpiła adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Spotkanie Kół Żywego Różańca zakończyła Msza Święta celebrowana przez Księdza Władysława Wichniarza wraz z kapłanami: ks. kan. Stanisławem Nasińskim, prob. Par. MB Fatimskiej, ks. Janem Tomczykiem z par. NSPJ i ks. Dariuszem Ziemniakiem z par. św. Barbary w Turku. Na końcu Mszy wszyscy wierni wraz z Księżmi udali się przed kościół, przy którym po prawej stronie stoi, jakże okazały, pomnik Maryji z La Salett usytuowany na konturze naszej Ojczyzny, który został postawiony staraniem Księdza Kanonika Stanisława Gołębiewskiego. Nastąpiło tam zawierzenie Matce z La Salett wszystkich próśb i podziękowań wpisanych do księgi Kół Żywego Różańca, którą to księgę Ksiądz Władysław umieścił w dłoniach Maryi. Ku zaskoczeniu obecnych na Mszy Świętej nastąpiło uroczyste błogosławieństwo udzielone wspólnie przez wszystkich Księży biorących udział we Mszy a następnie każdy z wiernych błogosławił osoby będące w najbliższym sąsiedztwie. Dla pielgrzymów, pątników i parafian była to bardzo wzruszająca chwila i jak same powiedziały: „bardzo potrzebna w życiu, bo jak mówi przysłowie bez Boga ani do proga”

Rzecznik prasowy SPPwG

Ostatnio zmieniany środa, 29 październik 2014 17:56