XXIV Niedziela Zwykła, 17 września 2017

Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Jakim mogą być dobrem, wielokrotnie przekonywaliśmy się podczas pielgrzymek papieskich do naszej Ojczyzny, najpierw św. Jana Pawła II, a także papieża Benedykta XVI, a ostatnio papieża Franciszka, widzieliśmy podczas tylu transmisji z uroczystości kościelnych, tylu programów katolickich. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie.

Dzisiaj rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września (jutrzejszy poniedziałek) przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia.

W czwartek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo będziemy się szczególnie modlić o to, abyśmy jak on, zajęci sobą i własnymi sprawami, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas tej Eucharystii będziemy dziękować Panu Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.

Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej przyjaźni z Panem Bogiem.

W tym tygodniu patronujĄ nam:
  • 20 IX – św. Andrzej Kim Taegon (†1839), prezbiter koreański, który zginął podczas prześladowań chrześcijan; św. Paweł Chong Hasano, kleryk koreański, i Towarzysze, którzy ponieśli śmierć męczeńską pomiędzy 1839 a 1867 rokiem (wspomnienie obowiązkowe);
  • 23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej (wspomnienie obowiązkowe).
Jeszcze dziś o godz. 16.00 msza św. dla dzieci, podczas której podsumujemy rok szkolny 2016 / 2017, zaś po liturgii spotkanie z uczniami kl. III i ich rodzicami.

We wtorek w naszym Sanktuarium przeżywać będziemy Dzień Skupienia dla członkiń i członków Kół Żywego Różańca. Porządek spotkania:
  • O godz. 17.00 Eucharystia
  • O godz. 19.00 Modlitwa Różańcowa
  • O godz. 19.30 Nowenna nieustająca do Matki Bożej z La Salette wraz z procesją saletyńską.
Zapraszamy wszystkich, którym bliska jest modlitwa różańcowa.

W piątek na mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Rity wraz z obrzędem poświęcenia róż.

W sobotę:
  • O godz. 10.30 spotkanie dla chłopców, którzy chcą zostać ministrantami
  • O godz. 11.00 spotkanie dla wszystkich ministrantów naszej parafii.
W przyszła niedzielę w całej naszej Ojczyźnie dziękować będziemy Bogu za dokonane już dzieła, wynagradzać za grzechy pijaństwa i wszystkie grzechy z nim związane, a także prosić o obfite i trwałe owoce Narodowego Kongresu Trzeźwości. Na każdej mszy św. złożymy Przyrzeczenie walki z wadami narodowymi oraz odśpiewamy specjalne suplikacje. W tym tygodniu przemyślmy także, czy nie włączyć się w Jasnogórską Odnowę Narodu lub wpisać swe postanowienia do Parafialnej Księgi Trzeźwości. Deklaracje wyłożone będą na ołtarzu św. Walentego, a Księga Trzeźwości w zakrystii w przyszłą niedzielę.

Także w niedzielę za tydzień:
  • O godz. 16.00 spotkanie Zarządu Cmentarza,
  • O godz. 16.30 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
  • TOBIASZ ANDRZEJ KWIATKOWSKI, kawaler, zam. w par. Janiszew i EWELINA AGNIESZKA KOKORZYCKA, panna, zam. w par. tutejszej – zapowiedź II
Do nabycia nowe numery: Idziemy i Naszej Arki

Dziś taca inwestycyjno – gospodarcza.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej Parafii składam Bóg Zapłać.
Ostatnio zmieniany piątek, 15 wrzesień 2017 10:33
Powrót na górę