XXV Niedziela Zwykła, 24 września 2017

Dzisiaj przypada ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu świętych, polecaliśmy Panu Bogu losy naszej Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze. Może w pobliżu nas żyją biedne dzieci, które trzeba wesprzeć, aby i one godnie i radośnie uczęszczały do szkoły. Pamiętajmy, że dzieci są naszym największym skarbem i najlepszą „inwestycją” na przyszłość. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii, nie tylko niedzielnej i świątecznej, ale i tej codziennej, sprawowanej w naszym kościele.

Jeszcze dziś:

O godz. 16.00 spotkanie Zarządu Cmentarza

  • O godz. 16.30 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a po kolejnej niedzieli, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. To nie lukrowana bajka dla dzieci. Anioły są bowiem namacalnym przejawem obecności Pana Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Wszędzie, gdzie spotykamy dobroć, miłość, jedność i pokój, tam też są obecne Anioły. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei. Uroczystości odpustowe w par. Russocice. Msze św. w tejże parafii o godz. 7.30; 9.00; 11.00. Uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Gębickiego o godz. 17.00.

Wspólnota Odnowy w Duchy Świętym z parafii NSPJ w Truku oraz Schola Sacre – Coeur zapraszają wszystkich chętnych na WIECZÓR UWIELBIENIA. Odbędzie się on w kościele NSPJ w Turku w sobotę 30 września, rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali w niedzielę o godz. 15.30, zaś w tygodniu o godz. 16.30.

Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach, wszak z początkiem października rozpoczyna się nowy rok akademicki. 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 25 IX – bł. Władysław z Gielniowa (1440-1505), prezbiter, należał do zakonu braci mniejszych zwanych bernardynami; miał szczególne nabożeństwo do męki Pańskiej, wsławił się też niezwykłą czcią Najświętszego Imienia Jezus, które brał za osnowę swoich kazań (wspomnienie obowiązkowe);
  • 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów, i Sióstr Miłosierdzia – szarytek (wspomnienie obowiązkowe);
  • 28 IX – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa
    z rąk swego brata, poganina, patron Czech (wspomnienie obowiązkowe);
  • 30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński (wspomnienie obowiązkowe).
Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
  • TOBIASZ ANDRZEJ KWIATKOWSKI, kawaler, zam. w par. Janiszew i EWELINA AGNIESZKA KOKORZYCKA, panna, zam. w par. tutejszej – zapowiedź II
Do nabycia nowe numery: Idziemy i Naszej Arki

W ubiegły wtorek przeżywaliśmy w naszym Sanktuarium Dzień Skupienia Kół Żywego Różańca. Pragnę bardzo serdecznie podziękować członkiniom naszych Kół Różańcowych za zaangażowanie i pomoc w podjęci pielgrzymów. Wszystkim uczestnikom tego spotkania modlitewnego dziękuję za dar ołtarza w postaci haftowanej stuły ze scenami z życia Pana Jezusa dla naszego Sanktuarium. W spotkaniu wzięły udział Róże z parafii: Najświętszego Serca Pana Jezusa, św. Barbary i Matki Bożej Fatimskiej z Turku oraz z Malanowa, Russocic i Kaczek.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej Parafii składam Bóg Zapłać.
Powrót na górę