XXVI Niedziela Zwykła, 1 października 2017

Dziś jest pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata.

Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie celebrowanym w naszym kościele październikowym nabożeństwie:

w niedzielę o godz. 15.30

• w tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 16.30
  • w sobotę wyjątkowo o godz. 14.00

Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” (nr 1).

Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć. Przypominam, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, a w czwartki – tajemnice światła.

Dzisiaj w Kościele powszechnym obchodzimy Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Zaś młodzież studencka – nasi synowie i córki, wnukowie wkrótce rozpoczną kolejny rok studiów. Te wszystkie intencje powierzajmy w osobistych modlitwach miłosiernemu Bogu.

W jutrzejszy poniedziałek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak żeby to było możliwe, sami musimy być wyczuleni na jego natchnienia. Pamiętajmy też, aby każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika, choćby przez dołączaną do porannego i wieczornego pacierza modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój… Po mszy św. nowenna do św. Jana Pawła II.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

> W czwartek, po mszy św. wieczornej nowenna do Przemienienia Pańskiego

• > W piątek:
  •                * Spowiedź od godz. 7.00 do 7.20 oraz od godz. 15.30, w czasie nabożeństwa różańcowego spowiadać będzie drugi kapłan.
  •                * Objazd zgłoszonych chorych od godz. 9.00
  •                * Godzina Miłosierdzia o g. 15.00
  • > W sobotę włączamy się w Różaniec do granic o godz. 14.00.
W sobotę przeżywamy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej  (7 października).
  • > W Świnicach Warckich Diecezjalna Pielgrzymka Kół Różańcowych. Osoby zainteresowane wyjazdem, proszę o kontakt dziś po mszy św.
  • > W sobotę na mszy św. o godz. 17.00 wręczenie dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. różańców.
  • > Także w sobotę w naszej wspólnocie włączymy się w wielką modlitwę różańcową na granicach Polski w 100. rocznicę objawień w Fatimie. Odpowiadając na wezwanie Matki Bożej, zapraszam do wspólnej modlitwy w naszym Sanktuarium od godz. 14.00, błagając o ochronę, pokój i nawrócenie. Módlmy się o ratunek dla naszej Ojczyzny i świata.

O prowadzenie modlitwy różańcowej proszę:

* Tajemnice Radosne – KŻR nr 1 z Kalinowej

•                                                * Tajemnice Światła – KŻR nr 2 z Kalinowej
  •                                                * Tajemnice Bolesne – KŻR z Chrząblic
  •                                                * Tajemnice Chwalebne – KŻR z Bratuszyna
  •                                                * Zelatorki Kółek proszę o podejście do po mszy do zakrystii, po odbiór rozważań.
  • Dzieci, Młodzież, Dorosłych zachęcamy, w miarę możliwości do udziału w całym nabożeństwie, po pierwszej części różańca rozdane zostaną specjalne pamiątki.
O podjęcie posługi lektora podczas niedzielnej mszy św. w niedzielę proszę mieszkańców Bratuszyna, zaś dziękuję za wrześniową posługę mieszkańcom Kalinowej.

W tym tygodniu patronujĄ nam:
  • 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), ojciec wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyk, którego duchowość do dziś wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła (wspomnienie obowiązkowe); w jego liturgiczne wspomnienie imieniny obchodzi Ojciec Święty Franciszek – przez wstawiennictwo św. Franciszka z Asyżu polecajmy go Bożej Opatrzności;
  • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), dziewica, siostra ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia; św. Jan Paweł II zwykł ją nazywać „iskrą Bożego miłosierdzia”, która wyszła z Polski (wspomnienie obowiązkowe).
W Rosarium możemy nabyć kalendarze na rok 2018 przygotowane przez Wydawnictwo Rolników.

Na stoliku pod chórem, wyłożone zostały kartki wypominkowe. Bardzo proszę, by pamiętać o wpisaniu wioski oraz czy są to jednorazowe, półroczne czy roczne. Pamiętajmy o ofierze na wywóz śmieci z cmentarza.

• TOBIASZ ANDRZEJ KWIATKOWSKI, kawaler, zam. w par. Janiszew i EWELINA AGNIESZKA KOKORZYCKA, panna, zam. w par. tutejszej – zapowiedź III
Do nabycia nowe numery: Idziemy i Naszej Arki

W imieniu Zarządu Cmentarza przypominam, że 1 listopada mija termin zgłaszania się dysponentów – opiekunów grobów na naszym cmentarzu. Dyżury zarządu w miesiąc październiku i listopadzie będą:
  • > W każdą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 i 11.30
  • > W każdy wtorek od godz. 17.30 do 18.30.
  • > Wtedy też, prosimy załatwiać wszelkie sprawy związane z zgłoszeniem dysponenta, pracami remontowymi na grobach naszych bliskich i itd.
Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej Parafii składam Bóg Zapłać.
Ostatnio zmieniany piątek, 29 wrzesień 2017 10:28