XXVII Niedziela Zwykła, 8 października 2017

Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła.

Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 16.30 zaś w niedzielę o godz. 15.30.

Wszystkich parafian serdecznie zapraszam!

W poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, stąd dzisiejsza niedziela, 8 października jest dorocznym Dniem Papieskim. Ten dzień na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Wychodząc dziś ze świątyni swoimi ofiarami możemy wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin.

W piątek, w rocznicę wspomnienia objawień fatimskich, Duszpasterze parafii w Turku – Obrzębinie, serdecznie zapraszają do wspólnej modlitwy:
  • O godz. 16.00 modlitwa różańcowa
  • O godz. 16.40 procesja fatimska
  • O godz. 17.00 Msza święta na zakończenie objawień fatimskich.
W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszam na Mszę Świętą w czwartek o godz. 17.00 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.

W sobotę po mszy św. wieczornej nowenna do św. Walentego wraz z obrzędem namaszczenia olejem egzorcyzmowanym oraz oddaniem czci relikwią naszego Patrona.

W niedzielę za tydzień o godz. 16.00 msza św. dla dzieci, a po niej spotkanie z uczniami kl. III SP.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 9 X – bł. Wincenty Kadłubek (1160-1223), biskup krakowski, uczestnik Soboru Laterańskiego IV; dziełem jego życia są „Kroniki polskie”, w których zebrał wszystkie podania i mity o początkach Polski; jest uznawany za naszego pierwszego historyka (wspomnienie obowiązkowe);
  • 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich (wspomnienie obowiązkowe).
Do nabycia nowe numery: Idziemy, Naszej Arki i Miłujcie się.

Za tydzień taca inwestycyjno – gospodarcza.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej Parafii składam Bóg Zapłać.
Powrót na górę