XXX Niedziela Zwykła, 29 października 2017

Nabożeństwa różańcowe w tym tygodniu:
  • Dziś o godz. 15.30
  • W poniedziałek o godz. 16.30
  • We wtorek o godz. 19.00.

We wtorek wieczorem po raz czwarty w naszym Sanktuarium przeżywać będziemy NOC ŚWIĘTYCH oraz ZADUSZKI PARAFIALNE, w czasie, których sprawować będziemy ostatnie nabożeństwo różańcowe. Rodziny, z których w minionym roku do domu Ojca odeszli bliscy, prosimy o przybycie ze zniczami. Początek Nocy o godz. 19.00.

W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych

W świątyni msza św. o godz. 9.00

• Na cmentarzu liturgia rozpocznie się o godz. 11.00 modlitwą wypominkową
W czwartek, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

Msze Święte poprzedzone będą wypominkami.

- o godz. 8.40 zostaną wyczytane wypominki półroczne a o godz. 9.00 rozpocznie się msza św.

- o godz. 10.40 zostaną wyczytane wypominki roczne a o godz. 11.00 rozpocznie się msza św.

– o godz. 15.00 zapraszam na cmentarz, gdzie od Krzyża rozpocznie się procesja połączona z 5 stacjami i odczytaniem wypominek jednorazowych, po jej zakończeniu przejdziemy do świątyni, gdzie ok. godz. 16.00 rozpocznie się msza św.

Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy.

W oktawie w sposób szczególny modlić się będziemy:
  • W piątek po mszy św. wieczornej za zmarłych z rodzin mieszkających w Bogdałowie, Woli i Bratuszynie
  • W sobotę po mszy św. wieczornej za zmarłych z rodzin mieszkających w Chrząblicach,
  • W poniedziałek za zmarłych z rodzin mieszkających w Dzierżąznej, Czarnej Niwy i Józefowa
  • We wtorek za zmarłych z rodzin mieszkających w Galewie
  • W środę za zmarłych z rodzin mieszkających w Izabelinie
  • W czwartek za zmarłych z rodzin mieszkających w Kalinowej
  • W piątek za zmarłych z rodzin mieszkających w Wincentowie
W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • W czwartek o godz. 16.30 Godzinki do Przemienienia Pańskiego, nowenna, a następnie eucharystia.
  • W piątek:
  • spowiedź od godz. 7.00 do 7.20 i popołudniu od godz. 15.30.
  • Objazd chorych od godz. 9.00.
  • Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00 po której wystawienie Najświętszego Sakrament, zakończy się ono o godz. 16.50 odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa i błogosławieństwem.
  • W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po mszy porannej, a zakończy się modlitwą różańcową prowadzoną przez Koło Żywej Róży nr 2 z Kalinowej o godz. 8.00.
W sobotę o godz. 11.00 w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Obrzębinie – Turku odprawiona zostanie msza św. w intencji zmarłych kapłanów pracujących w naszym dekanacie, na którą proboszcz miejsca serdecznie zaprasza.

W tym tygodniu patronuje nam:
  • 4 XI – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, znakomity teolog i wielki reformator Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).
Do nabycia prasa katolicka: Idziemy, Nasza Arka

Ofiary złożone na spłatę należności i dalsze prace:

W tym tygodniu rozpoczęły się prace związane z przygotowaniem chodników łączących kolejne stacje Kalwarii Saletyńskiej. W tej chwili bardzo proszę, jeżeli byłaby możliwość, o przekazanie i przywiezienie gruzu – który mógłby stanowić podkład pod chodniki. Wysypać go proszę w przygotowanych „korytach” w lesie za kościołem.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej Parafii składam Bóg Zapłać.