XXXII Niedziela Zwykła, 12 listopada 2017

Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. To dzieje się, niestety, na naszych oczach. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 13 XI – św. Benedykt, Jan Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze (wspomnienie obowiązkowe);
  • 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, a najpierw żona Ludwika IV, landgrafa Turyngii, która po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki św. Franciszka (wspomnienie obowiązkowe);
  • 18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc (wspomnienie obowiązkowe).
Dziś po mszy św. w ramach akcji „Kościół w potrzebie” zbierane są ofiary na pomoc dotkniętym prześladowaniami i wojną w Syrii.

We wtorek po mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Walentego wraz z oddaniem czci relikwią Świętego..

W niedzielę po mszy św. o godz.11.30 nowenna nieustająca do Matki Bożej z La Salette.

Także w niedzielę o godz. 16.00 msza św. dla dzieci, w czasie której zostaną wręczone książeczki do nabożeństwa uczniom kl. II i III SP.

Za tydzień taca inwestycyjno – gospodarcza.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej parafii składam serdeczne Bóg Zapłać.

Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej włocławskiej organizuje w dniu 9 grudnia szkolenie dla fotografów i operatorów kamer, których licencja wygasa w tym roku oraz osób chcących uzyskać licencję. Szczegółowe informacje dostępne po mszy św. w zakrystii.