XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA, 26 listopada 2017

Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Panem Bogiem i bliźnimi. Pamiętajmy, że zawsze jest czas i miejsce, aby to jeszcze naprawić. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności królestwa, w którym Pan Bóg „otrze wszelką łzę” i będzie wszystkim we wszystkich.

Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po wszystkich Mszach Świętych wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Przypomnijmy, że Akcja Katolicka jest publicznym stowarzyszeniem wiernych, a jej zasadniczym celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem dla jej członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.

W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”. Niech zgiełk andrzejkowych zabaw, jakie się w tym czasie organizuje, nie zagłuszy naszej modlitwy przez wstawiennictwo tego szczególnego patrona.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca:
  1. W piątek:
  • spowiedź od godz. 7.00 do 7.20 oraz od godz. 15.15 do godz. 16.45 (tylko).
  • Objazd zgłoszonych chorych od godz. 9.00
  • Godzina Miłosierdzia i wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00
  1. W sobotę:
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30
  • O godz. 9.00 modlitwa różańcowa prowadzona przez Koło Żywej Róży z Bratuszyna
  • Po modlitwie msza św.

Dziękując za posługę lektora mieszkańcom Chrząblic o posługę w miesiącu grudniu proszę mieszkańców Wincentowa.

W sobotę na mszy św. o godz. 17.00 uroczyście rozpoczniemy liturgicznie okres Adwentu. W czasie liturgii zostanie poświęcony opłatek i sianko na stół wigilijny, zaś po niej nowenna do św. Jana Pawła II

Od II niedzieli Adwentu w kaplicy Przemienienia będzie stało Adwentowe Drzewko Nadziei, na którym wisieć będą Bobki nadziei. Parafian, którzy zechcieliby włączyć się w akcję naszego Caritasu, mogą z choinki zabrać bombkę i przygotować dary na niej wskazane. Paczkę proszę oznaczyć numerem z bombki.

Tak, jak co roku, i tym razem, zwracam się z prośbą, do naszych parafian, którzy przy domach mają świerki czy sosny, które planują wyciąć, aby jeżeli byłoby takie życzenie, przekazali jej do kościoła, gdzie staną przy ołtarzu i żłóbku. Zainteresowanych parafian proszę o kontakt ze mną w tym tygodniu, a choinki prosimy o przywiezienie w czwartek 21 grudnia od rana.

Od przyszłej niedzieli w  GALEWSKIM ROSARIUM, będziemy mogli nabyć m.in. świece wigilijne, opłatki, sianko na stół wigilijny, kalendarze na rok 2018, modlitewniki, albumy oraz inne dewocjonalia. Rosarium będzie czynne zawsze po mszy św. niedzielnej.

Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni.

WIECZÓR NIKODEMOWY

Nikodem, to człowiek, który przyszedł do Jezusa pod osłoną nocy, by porozmawiać z Nim o tym, co w życiu najważniejsze ( o czym czytamy w 3 rozdziale Ewangelii św. Jana). Szukał kontaktu z Mesjaszem „po godzinach”. Być może bał się kompromitacji, może nie miał czasu w ciągu dnia. Myślał, że wieczorem, będzie mógł spokojnie spędzić czas z Tym, który go fascynował, bez pośpiechu, nerwów, że ktoś przyjdzie i przeszkodzi.

Dlatego też, aby i naszym parafianom umożliwić osobiste spotkanie z Jezusem, od najbliższej soboty, będziemy mogli spotkać się z Panem wystawionym w Najświętszym Sakramencie, w ciszy i półmroku naszej świątyni. Będzie też wtedy okazja do skorzystania z sakramentu spowiedzi. Wieczory Nikodemowe planowane są w każdą sobotę Adwentu od godz. 20.00 do 21.00. Zapraszam już w tę sobotę 2 grudnia.

Do nabycia prasa katolicka: Idziemy, Nasza Arka

Dziś przed naszym kościołem odbędzie się zbiórka na pomoc w leczeniu 39-letniego Pana Arkadiusza, który zachorował na stwardnienie zanikowe boczne, a koszt leków przekracza możliwości finansowe jego rodziny.

Ofiary złożone na spłatę należności:


Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej parafii składam serdeczne Bóg Zapłać.

Więcej w tej kategorii: I Niedziela Adwentu, 3 grudnia 2017 »
Powrót na górę