I Niedziela Adwentu, 3 grudnia 2017

Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.

Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: „Duch, który umacnia miłość...”. Będzie to naturalna kontynuacja zakończonego cyklu związanego z sakramentem chrztu. W pierwszym, dziś rozpoczynającym się, roku będzie towarzyszyć nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, a symbolami będą olej krzyżma oraz namaszczenie i nałożenie rąk.

Udział we Mszach Świętych roratnych ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie:
  • Od poniedziałku do czwartku o godz. 7.00
  • W piątek o godz. 17.00
  • W sobotę o godz. 6.00
niech będzie naszą odpowiedzią na zachętę do ciągłego czuwania. Wszyscy przynosimy świece, a dzieci mają lampiony i uczestniczą w procesji na wejście.

Jutro, we wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy. Odpust parafialny w par. św. Barbary w Turku.

W środę wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami. Dzieci niech szczególnie pamiętają o Roratach w tym dniu. Odpust i wizytacja kanoniczna w parafii Malanów.

W czwartek mszą św. o godz. 17.00 sprawowaną na terenie Świetlicy OSP Chrząblice rozpocznie się spotkanie opłatkowe, na które serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, w tym Radę Parafialną, Służbę Liturgiczną, Scholę, Koła Różańcowe, wspólnoty, stowarzyszenia i ruchy działające na terenie naszej Parafii i Sanktuarium. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Msze Święte o godz. 9.00 i 17.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej. Na mszy św. wieczornej poświęcenie medalików dla dzieci z klas II i III przygotowujących się do I Komunii Świętej.

W sobotę od godz. 20.00 do 21.00 Wieczór Nikodemowy w naszej świątyni.

W przyszłą niedzielę będziemy modlić się i zbierać ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia niech Maryja Niepokalana oświeca każdą chwilę życia.

W tym tygodniu patronujE nam:

• 7 XII – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu i jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła zachodniego, patron pszczelarzy.
W dniu 13 grudnia o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci chcących aktywnie uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii dla dzieci. Szczegóły na plakacie w gablocie przed świątynią.

Od dziś w GALEWSKIM ROSARIUM, możemy nabyć m.in. świece wigilijne, opłatki, sianko na stół wigilijny, kalendarze na rok 2018, modlitewniki, albumy z filmami oraz inne dewocjonalia. Rosarium będzie czynne zawsze po mszy św. niedzielnej przez ok. 20 min.

W kaplicy Przemienienia i Relikwii stoi Adwentowe Drzewko Nadziei, na którym wiszą Bobki nadziei oraz mniejsze w koszyku przy choince. Parafian, którzy zechcieliby włączyć się w akcję naszego Caritasu, mogą z choinki zabrać bombkę i przygotować dary na niej wskazane. Paczkę proszę oznaczyć numerem z bombki.

Do nabycia prasa katolicka: Miłujcie się, Nasza Arka, Idziemy.

Za wszystkie ofiary złoże na tace oraz składane w kopertach, indywidualnie i przekazywane na konto bankowe parafii, na kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę składam serdeczne Bóg Zapłać.