II Niedziela Adwentu, 10 grudnia 2017

W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.

Przypominamy, że adwentowa Msza Święta roratna rozpoczyna się codziennie w dni powszednie o godz. 7.00, w sobotę o godz. 6.00. Jeszcze raz zachęcamy, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci z zapalonymi lampionami.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Pamiętajmy w naszej prywatnej modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia.

W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny. O godz. 18.00 spotkanie z dziećmi, które pragnę bardziej zaangażować się w niedzielną eucharystię. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

W czwartek, po mszy św. wieczornej nowenna do św. Walentego z obrzędem namaszczenia olejem egzorcyzmowanym.

W sobotę od godz. 20.00 do 21.00 Wieczór Nikodemy. Możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.

W niedzielę, za tydzień o godz. 16.00 msza św. dla dzieci, a po niej spotkanie z uczniami kl. II i III SP.

Zbawiciel, którego oczekujemy, niech błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 13 XII – św. Łucja (III/IV w.), dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, patronka ociemniałych.
  • 14 XII – św. Jana od Krzyża (1542-1591), hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk ogłoszony Doktorem Kościoła.
W dniu 20 grudnia przeżywać będziemy Adwentowy Dzień Skupienia. Spowiedź pól godziny przed każdą mszą św. Homilie głosić będzie ks. Robert Klemens ze Świętej Góry w Gostyniu. Objazd chorych z racji świąt we wtorek 19 grudnia od godz. 9.00. Proszę zgłaszać ich w zakrystii po mszy św.

Za tydzień taca inwestycyjno – gospodarcza.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przybyli na czwartkowy opłatek parafialny: wszystkim uczestnikom, gościom, dzieciom, które dzieliły się talentami, scholii z organistą, ministrantom z kościelnymi. W sposób szczególny dziękuję, tym którzy przygotowali spotkanie: mieszkańcom Chrząblic, KGW Chrząblice, OSP Chrząblice.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej parafii składam serdeczne Bóg Zapłać.
Ostatnio zmieniany sobota, 09 grudzień 2017 10:23