II Niedziela Zwykła, 14 stycznia 2018

Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boże, poszli za Nim i z radością stwierdzili: znaleźliśmy Mesjasza. Każdy, kto pragnie spotkać Pana Jezusa, musi najpierw pójść Go poszukać i potem pozwolić się prowadzić się przez Niego. To takie proste, a wiedzie do zbawienia.

Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.

Dziś po mszy św. o godz. 11.30 nowenna do św. Walentego wraz oddaniem czci Jego Relikwią, znajdującym się w naszym Sanktuarium.

W środę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Dziękujemy Panu Bogu za wspólną wiarę objawioną na kartach Starego Testamentu.

Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym roku przebiega on pod hasłem: „Prawica Twoja wsławiła się mocą”. Zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 25 stycznia w parafii św. Barbary w Turku. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. bp Stanisław Gębicki, zaś świadectwo złoży ks. Waldemar Wunsz z Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego.

W piątek, po mszy św. wieczornej, nowenna nieustająca do Matki Bożej z La Salette.

W przyszłą niedzielę i poniedziałek przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Zapraszamy seniorów do wspólnej modlitwy ze swoimi wnukami za tydzień, podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci o godz. 16.00. Po mszy św. spotkanie z uczniami kl. II i III SP.

Niech Jezus – Baranek Boży – wskazuje solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia drogę prowadzącą do zbawienia.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 17 I – św. Antoni (251-356), jeden z pierwszych pustelników w Egipcie, wyznaczający zasady tej formy życia pobożnego, nazwany Wielkim.
  • 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, asceta i wielki czciciel Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Do nabycia prasa katolicka: Idziemy, Nasza Arka.

Trwają zapisy na pielgrzymkę do Medjugorie, San Giovani Rotondo, Casia, Rzymu i Barii. Szczegóły pielgrzymki na stronie internetowej Sanktuarium oraz po niedzielnej eucharystii w Rosarium.

Za tydzień taca inwestycyjno – gospodarcza.

Ofiary złożone w ostatnim czasie na spłatę należności:

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej parafii składam Bóg Zapłać.