III Niedziela Zwykła, 21 stycznia 2018

Pan Jezus wciąż powołuje tych, którzy będą łowić ludzi w sieci zbawienia, bo czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże.

Jeszcze dziś o godz. 16.00 msza św. dla dzieci, w czasie której będziemy się modlić w intencji babć i dziadków. Po mszy św. spotkanie z uczniami kl. II i III SP.

W poniedziałek o godz. 17.00 nowenna do św. Rity wraz z obrzędem poświęcenia róż.

Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w czwartek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. W par. św. Barbary w Turku, tego dnia o godz. 18.00 msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Gębickiego, w czasie której, świadectwo złoży ks. Waldemar Wunsz, proboszcz parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Koninie.

W piątek przypada w Kościele w Polsce Dzień Islamu. Poznawanie innych kultur i religii pomaga w przezwyciężaniu podziałów i nienawiści. Prośmy jedynego Boga, który na różne sposoby objawia się ludziom, o pokój i braterstwo w świecie.

Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy.
  • 25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan.
  • 26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.
W niedzielę 4 lutego o godz. 16.00 planowane jest spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej, na które proszę by przybyli także Sołtysi wiosek należących do naszej parafii.

Proszę także o wskazanie z każdej wioski do niedzieli 4 lutego, przynajmniej jednej godnej osoby (mężczyzny), która mogłaby pełnić w naszej wspólnocie posługę Nadzwyczajnego Szafarza Komunii.

Trwają zapisy na pielgrzymkę do Medjugorie, San Giovani Rotondo, Casia, Rzymu i Barii. Szczegóły pielgrzymki na stronie internetowej Sanktuarium oraz po niedzielnej eucharystii w Rosarium.

 Dziś taca inwestycyjno – gospodarcza.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej parafii składam Bóg Zapłać.
Powrót na górę