IV Niedziela Zwykła, 28 stycznia 2018

Pan Jezus objawia swoją moc. Zdumionym słuchaczom pokazuje, że jest silniejszy od Złego. Jest Panem świata duchowego. Prośmy Go, by wspierał nas w naszym duchowym zmaganiu się ze złem.

Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.

W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa.  O godz. 16.30 Godzinki do Przemienienia Pańskiego, nowenna i eucharystia.

W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi od godz. 8.30 do 8.50 i od godz. 15.30 do 16.45 (tylko). Godzina Miłosierdzia wraz z Koronką o godz. 15.00. Objazd zgłoszonych chorych od godz. 10.15.

Dnia 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 9.00 i 17.00. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. O udziału w mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.  Po mszy św. nowenna do św. Jana Pawła II.

Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które dzisiaj odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła.

W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi, modlitwa różańcowa prowadzona przez KŻR nr 1 z Kalinowej o godz. 9.00, za po niej eucharystii. W tym dniu z okazji wspomnienia św. Błażeja można przyjąć specjalne błogosławieństwo chroniące przed chorobami gardła, które zostanie udzielone po każdej mszy św.

W sobotę po mszy św. wieczornej spotkanie z kandydatami przygotowującymi się do Sakramentu Bierzmowania.

W czwartek po mszy św. rozpoczniemy 9 – dniową nowennę przed uroczystością św. Walentego – współpatrona naszej parafii. W poszczególne dni nowenny modlić się będziemy:
  • 1 lutego: za zakochanych
  • 2 lutego: za nowożeńców
  • 3 lutego: za małżeństwa obchodzące jubileusze, szczególnie 25 i 50 - lecia
  • 4 lutego: za kobiety przed i po urodzeniu dziecka
  • 5 lutego: za małe dzieci
  • 6 lutego: za uczniów i studentów
  • 7 lutego: za katechetów, nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty wszelkich szczebli
  • 8 lutego: za osoby chore i w podeszłym wieku
  • 9 lutego:.za pracodawców i pracowników
Przypominamy także, że w tym roku uroczystości odpustowe ku czci św. Walentego, obchodzić będziemy w niedzielę 11 lutego, gdyż w dniu 14 lutego przypada Środa Popielcowa. Przedstawicieli parafii (sołtysów) proszę po mszy św. o podejście do zakrystii, by odebrać plakaty odpustowe.

W niedzielę, 4 lutego o godz. 16.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, na które serdecznie zapraszamy także Sołtysów, wiosek należących do naszej parafii.

Niech Jezus, Święty Boży, ochrania i strzeże solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W tym tygodniu patronujE nam:

• 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich.
O posługę lektora podczas mszy św. w miesiącu lutym bardzo proszę mieszkańców Galewa, zaś za posługę styczniową dziękuję mieszkańcom Izabelina.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej parafii składam Bóg Zapłać.