V Niedziela Zwykła, 4 lutego 2018

Pan Jezus przyszedł dzisiaj do nas, tak jak do domu Szymona i Andrzeja, z darem uzdrowienia i duchowego uwolnienia. On wciąż szuka tych, którzy potrzebują Jego pomocy. Bądźmy Mu za to wdzięczni.

Jeszcze dziś o godz. 16.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, na które serdecznie zapraszamy także Sołtysów, wiosek należących do naszej parafii.

W środę o godz. 19.00 w par. NSPJ w Turku odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach Duszpasterstwa Małżeństw Niesakramentalnych. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam także małżeństwa czy związki, które nie ślubowały przed Bogiem także z naszej parafii. Spotkanie odbędzie się na dużej Sali Domu Katechetycznego.

W czwartek po mszy św. rozpoczęliśmy 9 – dniową nowennę przed uroczystością św. Walentego – współpatrona naszej parafii. W poszczególne dni nowenny modlić się będziemy:

Jeszcze dziś na mszy św. o godz. 11.30 modlić będziemy się za kobiety przez i po urodzeniu dziecka, zaś w kolejne dni:

• 5 lutego: za małe dzieci
  • 6 lutego: za uczniów i studentów
  • 7 lutego: za katechetów, nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty wszelkich szczebli
  • 8 lutego: za osoby chore i w podeszłym wieku
  • 9 lutego:.za pracodawców i pracowników
W sobotę 10 lutego, mszą św. o godz. 17.00 rozpoczniemy uroczystości odpustowe, ku czci św. Walentego. Kazania odpustowe głosić będzie ks. dr Adam Adamski, filipin ze Świętej Góry w Gostyniu, zaś sumie odpustowej przewodniczyć będzie nasz rodak: ks. Stanisław Siurdyga. Msze odpustowe w niedzielę 11 lutego o godz. 9.00; 11.30 – SUMA i o godz. 16.00. Po każdej mszy możliwość oddania czci relikwią św. Walentego, które są w naszym Sanktuarium już od pół roku.

Solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych, a szczególnie zdrowia duszy i ciała.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 5 II – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi.
  • 6 II – św. Paweł Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.
  • 10 II – św. Scholastyka (zm. 547 r.), rodzona siostra i naśladowczyni św. Benedykta, założycielka żeńskich klasztorów benedyktyńskich.
Osoby, które pragną wziąć udział we wrześniowej pielgrzymce do Medugorie, San Giovani Rotondo, Rzymu i Casia, prosimy, by do 11 lutego złożyły wstępne deklaracje.

Ofiary złożone w ostatnim czasie:

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej parafii składam Bóg Zapłać.

Ostatnio zmieniany sobota, 03 luty 2018 06:36