II Niedziela Wielkiego Postu, 25 lutego 2018

W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa w piątki o godz. 16.30, a gorzkie żale w niedziele o godz. 15.30.

W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  1. W czwartek o godz. 16.30 Godzinki do Przemienienia Pańskiego, nowenna i eucharystia
  2. W piątek:
  • Spowiedź od godz. 7.00 do 7.20 i od 15.15 do 16.45 (tylko).
  • Objazd zgłoszonych chorych od godz. 9.00
  • Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00
  • Po mszy św. wieczornej nowenna do św. Jana Pawła II.
  1. W Sobotę
  • O godz. 9.00 modlitwa różańcowa prowadzona przez KŻR nr 2 z Kalinowej
  • O godz. 10.00 msza św.
Dziękując mieszkańcom Galewa, o posługę lektora podczas mszy św. w miesiącu marcu proszę mieszkańców Dzierżąznej, Czarnej Niwy i Józefowa.

Niech przemieniony Chrystus błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej parafii składam Bóg Zapłać.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w miniony czwartek zechcieli uczestniczyć w dziękczynieniu za pięć lat obecności św. Rity w naszej wspólnocie i 5 lat ustanowienia Sanktuarium Przemienienia Pańskiego. Mszy św. przewodniczył ks. bp Wiesław Mering, Biskup Włocławski, a uczestniczyła w niej Kapituła Kolegiaty Uniejowskiej wraz z przedstawicielami Kapituł: Katedralnej i Sieradzkiej. Relacja z uroczystości dostępna na stronie internetowej naszego Sanktuarium i Diecezji Włocławskiej.