V Niedziela Wielkiego Postu, 18 marca 2018

W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas.

Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła, dlatego też, już dziś na mszy św. o godz. 11.30 dokonamy zawierzenia mężów i ojców św. Józefowi.

W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 16.30, a gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.30.

W sobotę od godz. 10.00 w parafii św. Barbary w Turku będziemy przeżywać Diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży pod hasłem: „Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga”. W programie:
  • O godz. 10.00 koncert zespołu Jordan
  • O godz. 12.00 Eucharystia.
  • Serdecznie zapraszam naszą młodzież, szczególnie bierzmowanych do udziału w spotkaniu.
Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy. Przed Sumą o godz. 11.30 zgromadzimy się przed balkonem naszej świątyni, skąd wyruszy uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. W sposób szczególny na sumę zapraszam dzieci naszej parafii z palmami, z których spróbujemy wybrać najpiękniejsze.

Już dzisiaj zachęcamy, aby przygotować się do dobrej spowiedzi wielkanocnej i nie odkładać sakramentalnego pojednania się z Panem Bogiem na ostatnie dni Wielkiego Postu i Triduum Paschalne. W naszym kościele posługujemy w konfesjonale w następujących terminach:
  • Poniedziałek, wtorek, środa: od godz. 6.30 do 6.50
  • W czwartek i sobotę: od godz. 16.30 do 16.50
  • W niedzielę za tydzień na każdej mszy św.
Zachęcamy również, aby rodziny zatroszczyły się o zaproszenie duszpasterzy do odwiedzenia chorych w domach. Z posługa do chorych udam się w Wielki Poniedziałek od godz. 9.00. Proszę zgłaszać ich po mszy w zakrystii.

Niech św. Józef opiekuje się solenizantami i jubilatami rozpoczynającego się tygodnia.

W tym tygodniu patronujE nam:
  • 19 III – św. Józef, oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, opiekun Pana Jezusa, patron Kościoła świętego.
Ofiary na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego:
  • Mieszkańcy Kalinowej: 
Dziś taca inwestycyjno – gospodarcza.

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
  • ŁUKASZ PIOTR KARBOWY, kaw., zam. w par. tutejszej i PAULINA AGATA FRĄCALA,, zam. w par. tutejszej – zapowiedź II
Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej parafii składam Bóg Zapłać.
Powrót na górę