Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 1 kwietnia 2018

Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

Msze Święte dzisiaj według porządku świątecznego. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym: o godz. 9.00 i 11.30.

Ofiary składane w Poniedziałek Wielkanocny przeznaczone będą na Sanktuarium św. s. Faustyny w Świnicach Warckich. Tego dnia przypada kolejna rocznica przejścia do domu Ojca św. Jana Pawła II. Na nowennę ku jego czci zapraszam wyjątkowo o godz. 20.20.

Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Uczcijmy te dni przez przyjęcie Komunii św. i udział w nabożeństwach. Wszystkie Msze Święte będą sprawowane z modlitwami ku czci Chrystusa zmartwychwstałego.
  • W czwartek Godzinki o Przemienieniu Pańskim o godz. 16.30, a po nich nowenna i eucharystia.
  • W piątek spowiedź od godz. 7.00 do 7.20 i popołudniu od godz. 15.30 do 16.45 (tylko). Godzina Miłosierdzia z koronką o godz. 15.00
  • W sobotę modlitwa różańcowa prowadzona przez KŻR z Bratuszyna o godz.16.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu
W piątek o godz. 19.00 na plebanii spotkanie Komitetu Jubileuszowego, zaś w sobotę o godz. 10.00 próba przed I Komunią Świętą. Dzieci klas II i III wraz z rodzicami bardzo proszę o przybycie na nią.

W niedzielę za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszam do udziału w eucharystiach sprawowanych w tym dniu, jak i na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00.

Dziękując mieszkańcom Dzierżąznej, o posługę lektora w miesiącu kwietniu bardzo proszę mieszkańców Kalinowej.

Pamiętamy o solenizantach i jubilatach w tych świątecznych dniach i wypraszamy dla nich łaski od zmartwychwstałego Pana.

Ofiary na kwiaty i dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego:
  • Mieszkańcy Chrząblic:
  • Mieszkańcy Wincentowa: