IV Niedziela Wielkanocna, 22 kwietnia 2018

Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.

Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

Jeszcze dziś o godz. 16.00 msza św. z nowenną do św. Rity i obrzędem poświecenia róż.

Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę.

W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje. Specjalne modlitwy o urodzaje z procesją o godz. 20.00.

W sobotę o godz. 9.00 próba dla dzieci przygotowujących się do dnia I Komunii Świętej.

W przyszłą niedzielę zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich użytkowników dróg w dniu modlitw za kierowców.

Dobry Pasterz niech prowadzi solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 23 IV – św. Wojciech (ok. 956-997), biskup Pragi, misjonarz wśród Prusów, męczennik za wiarę, patron Gniezna i Polski.
  • 25 IV – św. Marek (I w.), pochodzący z Jerozolimy towarzysz wypraw misyjnych św. Piotra i św. Pawła, autor drugiej Ewangelii kanonicznej.
We wtorek 8 maja na mszy o godz. 9.00 modlić będziemy się za zmarłe Stanisławy i zmarłych Stanisławów. Bliskich proszę zgłaszać po mszy w zakrystii.

Nabożeństwa majowe na wioskach będą sprawowane w pierwszym tygodniu maja. Terminarz podany będzie na stronie internetowej Sanktuarium.
  • Nabożeństwa majowe w świątyni celebrowane będą w tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 16.30, zaś w niedzielę o godz. 15.30.
  • Nabożeństwa Majowe na wioskach:
  1. W środę (2 maja):
  • 18.00 Kalinowa przy figurze Matki Bożej
  • 18. 25 Bogdałów przy Krzyżu
  • 18. 50 Bratuszyn przy figurze Matki Bożej
  • 19. 15 Wincentów przy figurze Matki Bożej
  • 19. 40 Chrząblice przy szkole
  • 20. 05 Izabelin I przy figurze Matki Bożej
  • 20. 30 Galew przy posesji państwa Kaczmarków
  • 20. 55 Wola przy figurze Matki Bożej
  1. w piątek (4 maja):
  • 18. 00 Izabelin II przy Krzyżu
  • 18. 25 Chrząblice górka przy Krzyżu
  • 18. 50 Galew przy Krzyżu obok posesji państwa Rosiaków
  • 19. 15 Bratuszyn przy Krzyżu
  • 19. 40 Kalinowa przy Krzyżu na Gajówce
  • 20. 05 Dzierżązna przy posesji pani Trocha
Trwają prace związane z Kalwarią Saletyńską, gdyby ktoś miał zbędny gruz można go zostawić w lesie za kościołem, wysypując go w przygotowanej alejce. Dziękuję za już przywieziony. Potrzeba go jeszcze sporo.

Ofiara na remont organów: