Niedziela Trójcy Świętej, 27 maja 2018

Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Jeszcze dziś o godz. 18.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej wraz z Sołtysami i Prezesami OSP. Proszę, by byli obecni wszyscy.

W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msza Święta w Boże Ciało w intencjach pielgrzymów i pątników wyjątkowo będzie sprawowana o godz. 8.00 z balkonu świątyni.

O godz. 10.00 gromadzimy się przed balkonem naszej świątyni, z którego będzie sprawowana msza św., po której wyjdziemy w procesji, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy.

W tym roku pójdziemy nową trasą, i tak:
  • Ołtarz I: przy posesji pani Opitz
  • Ołtarz II: lesie, na wysokości domu pana Janika
  • Ołtarz III: na wysokości stacji VIII Drogi Krzyżowej
  • Ołtarz IV: na wysokości stacji XII Drogi Krzyżowej
  • Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata, przy Krzyżu Jubileuszowym.
Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.j

Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza Święta z procesją eucharystyczną o godz. 17.00, zaś w niedzielę na mszy św. o godz. 11.30.

Do udziału w procesji na Boże Ciało i w czasie oktawy serdecznie zapraszam Asystę Procesyjną, Ministrantów, Dzieci Komunijne.

Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe:
  • W poniedziałek, po mszy św. o godz. 16.00
  • We wtorek i środę o godz. 16.30
  • W czwartek po mszy św. o godz. 10.00
W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca.

W piątek:
  • Spowiedź od godz. 7.00 do 7.20 i od 15.15
  • Objazd zgłoszonych chorych od godz. 8.30
  • Godzina Miłosierdzia o g. 15.00
W sobotę:
  • O godz. 7.30 msza św.
  • Po mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu
  • O godz. 8.30 Modlitwa Różańcowa prowadzona przez KŻR nr 1 z Kalinowej
W piątek na nabożeństwo z procesją eucharystyczną o godz. 17.00 zapraszamy zwłaszcza dzieci. Będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla nich z okazji Dnia Dziecka.

W sobotę o godz. 16.00 spotkanie dla chłopców, którzy chcą służyć przy ołtarzu Pana, zaś po mszy św. wieczornej spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

Dziękując przedstawicielce Bogdałowa, w miesiącu czerwcu o podjęcie posługi lektora podczas niedzielnej mszy św. proszę mieszkańców Bratuszyna.

Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych.
  • 1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.
  • MARTA ALEKSANDRA GMACH, pan., zam. w par. tutejszej i ADAM KARBOWY,, zam. w par. tutejszej – zapowiedź II
  • DOMINIK SŁAWOMIR PRZYBYŁ, kaw. zam. w par. tutejszej i NIKOLA DOPIERAŁA, pan., zam. w par. Janiszew – zapowiedź I
  • ADRIAN DARIUSZ LASZKIEWICZ, kaw., zam. w par. św. Barbary w Turku i JULIA MARIA BANASIAK, pan., zam. w par. tutejszej – zapowiedź I
Bardzo serdecznie dziękuję, wszystkim panom, którzy w środę, czwartek i piątek pospieszyli z pomocą w przygotowaniu Drogi Saletyńskiej w lesie za kościołem. Dziękuję także wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie uroczystości św. Rity z Casia, która miała miejsce w ubiegły wtorek.

Ofiary na remont organów:
  • Rodzina z Izabelina I:
  • Rodzina z Galewa:
Nawet, jeżeli nikt nie ma życzenia, by jego nazwisko zostało wymienione w ogłoszeniach, bardzo proszę podać je na kopercie, tak by ofiara ta mogła być wpisana do Kartoteki Rodzinnej.

Ostatnio zmieniany sobota, 26 maj 2018 21:41