X Niedziela Zwykła, 10 czerwca 2018

Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto maja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Musimy jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.

W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego po mszy św. wieczornej

Niech Pan Jezus obficie wylewa swoje łaski na solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

Przeżywamy dziś w naszej wspólnocie parafialnej Niedzielę Anielską, którą prowadzi ks. Paweł Nowogórski, michaelita z Torunia. Staje się ona naszym wspólnym przygotowaniem do peregrynacji figury św. Michała Archanioła w naszej parafii. Jutro rozpoczynamy 9 – dniową nowennę przed nawiedzeniem. Jeszcze dziś o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy do św. Michała Archanioła prowadzone przez ks. Pawła. Serdecznie zapraszamy.

Jeszcze dziś o godz. 15.00 rozpocznie się już po raz piąty Piknik Rodzinny „Serce i Róża z Galewskiego Wzgórza” w 100 lecie odzyskania Niepodległości. W imieniu organizatorów bardzo serdecznie wszystkich zapraszam. Szczegółowy program podany na plakatach.

We wtorek pielgrzymka dzieci komunijnych do Sanktuarium Chrztu św. s. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich. Szczegóły u p. Katechetki.

W czwartek po mszy św. wieczornej nowenna do św. Walentego z obrzędem namaszczenia olejem egzorcyzmowanym.

W piątek o godz. 19.00 w naszym Sanktuarium sprawowana będzie Eucharystia Młodych, na którą przybędzie młodzież z całego naszego dekanatu. Zachęcam i proszę, aby także nasza młodzież zechciała przybyć, szczególnie bierzmowani. Radę Parafialną i Stowarzyszenie VALENTINUS proszę o pomoc w przygotowaniu spotkania.

W niedzielę za tydzień o godz. 16.00 msza św. dla dzieci, a po niej spotkanie dla rodziców i opiekunów młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

• DOMINIK SŁAWOMIR PRZYBYŁ, kaw. zam. w par. tutejszej i NIKOLA DOPIERAŁA, pan., zam. w par. Janiszew – zapowiedź III
  • ADRIAN DARIUSZ LASZKIEWICZ, kaw., zam. w par. św. Barbary w Turku i JULIA MARIA BANASIAK, pan., zam. w par. tutejszej – zapowiedź III
  • GRZEGORZ JAN KUBIAK, kaw., zam. w par. tutejszej i ANETA MAŁGORZATA WAWROWSKA,, zam w par. tutejszej – zapowiedź II
Za tydzień taca inwestycyjno – gospodarcza.

Ostatnio zmieniany piątek, 08 czerwiec 2018 08:47