XII Niedziela Zwykła, 24 czerwiec 2018

Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata.

Na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie po mszy św. wieczornej.

W poniedziałek i wtorek od godz. 17.40 według harmonogramu, rozmowa dopuszczająca dla młodzieży, która w tym roku ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania.

W ramach Wieczystej Adoracji naszej Diecezji, we wtorek w naszej parafii wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 10.00 do 17.00.

O podjęcia trudu adoracji Jezusa pod osłoną Chleba, zapraszam mieszkańców:
  • Od 10.00 do 11.00 Bogdałowa i Woli,
  • Od 11.00 do 12.00 Kalinowej
  • Od 12.00 do 13.00 Dzierżąznej, Czarnej Niwy i Józefowa
  • Od 13.00 do 14.00 Galewa
  • Od 14.00 do 15.00 Izabelina i Wincentowa
  • Od 15.00 do 16.00 Chrząblic
  • Od 16.00 do 17.00 Bratuszyna

W piątek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Msze Święte o godz. 9.00 i 17.00. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W par. Matki Bożej Fatimskiej w Turku - Obrzebinie o godz. 19.00 msza św. z modlitwą uwielbienia. Szczególy na plakacie w gablocie przed kościołem. Duszpasterze serdecznie zapraszają.

Solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia polecamy szczególnej opiece św. Jana Chrzciciela.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 28 VI – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu w Galii, pisarz chrześcijański i obrońca wiary, męczennik.
  • 29 VI – święci Piotr i Paweł (I w.), Apostołowie, męczennicy.

W minionym tygodniu, w środę i czwartek nasze Sanktuarium nawiedziła kopia figury św. Michała Archanioła. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w nabożeństwach nawiedzenia, którzy zaangażowali się w przygotowania i ich przebieg.

Dziękuję szczególnie:

• Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom i Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Galewie z Filią w Chrząblicach,
  • Dzieciom i Starszym, którzy przebrali się za Orszak Anielski św. Michała
  • Członkiniom Kół Różańcowych za asystę z liliami i świecami
  • Scholii z Organistą, Ministrantom z Kościelnymi, Młodzieży wraz z p. Katechetkom,
  • Druhom Strażakom szczególnie z Chrząblic i Galewa za asystę przy Samochodzie – Kaplicy w drodze z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Turku i do parafii Matki Bożej Królowej Polski w Kaczkach,
  • Dziękuję Służbom Prasowym i Porządkowym
  • Dziękuję za użyczenie materiałów i podestów, wykorzystanych w czasie nawiedzenia,
  • Dziękuję Rodzinie z poza parafii za dar złożony w związku z nawiedzeniem.
Ostatnio zmieniany sobota, 23 czerwiec 2018 11:29