XVIII Niedziela Zwykła, 5 sierpnia 2018

Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.

Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, a w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.

W sierpniu wielu z naszych parafian bierze udział w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę i do innych sanktuariów. W codziennej modlitwie będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami, którzy zaniosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki Maryi.

Opiece Matki Bożej polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.
  • 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy.
  • 10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.
  • 11 VIII – św. Klara (1193-1253), Włoszka, naśladowczyni św. Franciszka z Asyżu, założycielka zakonu klarysek.

JUŻ DZIŚ POPOŁUDNIU ROZPOCZYNAMY UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE KU CZCI PAŃSKIEGO PRZEMIENIENIA

O godz. 17.00 uroczyście uderzeniem w dzwon Maryja rozpoczniemy VIII rok nowenny jubileuszowej, a następnie nastąpi odsłonięcie obrazu Jezusa Przemienionego w Kaplicy Relikwii. Mszy św. z balkonu przewodniczyć będzie ks. Paweł Zalewski, który wraz z swymi parafianami z Kaczek przybędzie pieszo. Msza św. zakończy się procesją eucharystyczną.

W poniedziałkowy dzień odpustu msze św. z balkonu świątyni o godz.: 7.00; 8.30, 10.00 dla pielgrzymów z Turku i Russocic, 11.30 Uroczysta Suma; 15.00 dla pielgrzymów z Gdańska i kończąca uroczystości odpustowe o godz. 17.00.

Suma odpustowa zakończy się procesją eucharystyczną wokół świątyni, dlatego też serdecznie zapraszam nań asystę procesyjną jak i w niedzielę na godz. 17.00.

O podjęcie posługi porządkowej w czasie odpustu proszę OSP Kalinowa.

O obsługę namiotu sanktuaryjnego proszę członków i sympatyków Stowarzyszenia VALENTINUS.

Panów, którzy zgłosili się do zbierania tacy, bardzo proszę, aby przed każdą mszą św. udali się do Rosarium.

Szafarzy Komunii Świętej bardzo proszę o podjęcie posługi w Wieczerniku.

We wtorek dzieci i młodzież wraz z p. Katechetką od godz. 11.00 proszę o porządkowanie terenu kościelnego.

Mieszkańców Izabelina i Wincentowa także we wtorek bardzo proszę od godz. 16.00 o zwierzenie konfesjonałów, znaków informacyjnych i innych dekoracji.

W środę o godz. 8.00 mszą św. rozpocznie się kolejna piesza pielgrzymka z Turku na Jasną Górę. Serdecznie zapraszam także naszych parafia do udziału w niej.

W niedzielę za tydzień na cmentarzu cholerycznym Zdrojki Prawe o godz. 15.00 msza św.  w intencji ofiar epidemii cholery z początku XIX wieku.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom naszych wiosek za zaangażowanie się w przygotowania do odpustu.

Dziękuję za:

• Wybetonowanie II części drogi saletyńskiej: 6 panom z Kalinowej, 1 z Galewa, 1 z Dzierżąznej, 1 z Izabelina.
  • Posprzątanie wyznaczonych sektorów
  • Umycie ławek,
  • Posprzątanie kościoła,
  • Ustawienie konfesjonałów i znaków informacyjnych
  • Zawieszenie banerów, flag i przygotowanie dekoracji przed balkonem.
Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej Parafii składam Bóg Zapłać.