XXII Niedziela Zwykła, 2 września 2018

Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.

Jeszcze dziś, po mszy św. o godz. 11.30 nowenna do św. Jana Pawła II.

Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 9.00 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.

W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy Świętej będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  • O godz. 16.30 Godzinki do Przemienienia Pańskiego wraz z nowenną
W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca.

• Spowiedź od godz. 7.00 do 7.20 i od godz. 15.15 do 16.45 (tylko).
  • Objazd zgłoszonych chorych od godz. 8.30
  • Godzina Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.
W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane, jako święto Matki Bożej Siewnej. Msze św. o godz. 9.00 i 17.00. Podczas każdej eucharystii poświęcenie ziarna siewnego.

Także w sobotę:
  • O godz. 8.30 próba dla młodszej scholii
  • Po mszy św. o godz. 9.00 spotkanie dla kandydatów na ministrantów
  • Po mszy św. wieczornej próba dla młodzieży mającej przyjąć Sakrament Bierzmowania.
W niedzielę o godz. 16.00 w par. Malanów, msza uwielbienia wraz z adoracją i modlitwą wstawienniczą. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkim uczniom życzymy, aby Pan Jezus obdarzył ich łaską czystego serca.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.
  • 8 IX – Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy swego narodzenia.
Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej Parafii składam Bóg Zapłać
Ostatnio zmieniany piątek, 31 sierpień 2018 18:11