XXVII Niedziela Zwykła, 7 października 2018

Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.

Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele:

• Jeszcze dziś nabożeństwo z procesją różańcową o godz. 15.30
  • Od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.
  • W sobotę o godz. 9.00.
  • W niedzielę za tydzień o godz. 15.30.

Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.

W środę o godz. 19.00 w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku spotkanie dla małżeństw niesakramentalnych. Zachęcam do udziału także                i małżeństwa z naszej parafii.

W sobotę, po nabożeństwie różańcowym o godz. 9.30 spotkanie dla kandydatów na ministrantów.

W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), polski kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń zakonnych bezhabitowych.

Ofiara na remont organów:

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej Parafii składam Bóg Zapłać.