XXIX Niedziela Zwykła, 21 października 2018

Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach.

W intencjach misyjnych będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństw różańcowych codziennie. Różaniec w tym tygodniu:

• jeszcze dziś i w niedzielę za tydzień o godz. 15.30
  • od poniedziałku do piątku o godz. 16.30
  • w sobotę o godz. 9.00

Jeszcze dziś o godz. 16.00 msza św. dla dzieci.

W poniedziałek o godz. 17.00 msza św. z nowenną do św. Rity i obrzędem poświęcenia róż.

W piątek o godz. 19.00 w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Turku – Obrzębinie Msza św. z Modlitwą Uwielbienia.

Za tydzień, w ostatnią niedzielę października, w wielu kościołach świętujemy rocznicę poświęcenia własnego kościoła.

Przypominamy, że przyjmujemy wypominki, które pomogą nam w modlitwie za naszych bliskich zmarłych.

Matce Bożej Różańcowej polecamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej Parafii składam Bóg Zapłać.

Ostatnio zmieniany piątek, 19 październik 2018 17:45