XXX Niedziela Zwykła, 28 października 2018

Każda świątynia jest miejscem wybranym przez Pana Boga, miejscem Jego przebywania wśród ludzi, miejscem spotkania Boga z człowiekiem, gdzie okazuje On swoje miłosierdzie i udziela łask. Dziękujemy dzisiaj za ten kościół, naszą świątynię, którą Pan Bóg wybrał na miejsce przebywania wśród nas.

Kończy się październik. Jeszcze do środy wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe:

• W poniedziałek i wtorek o godz. 16.30.

W środę wieczorem po raz piąty w naszym Sanktuarium przeżywać będziemy NOC ŚWIĘTYCH oraz ZADUSZKI PARAFIALNE, w czasie, których sprawować będziemy ostatnie nabożeństwo różańcowe. Rodziny, z których w minionym roku do domu Ojca odeszli bliscy, prosimy o przybycie ze zniczami. Początek Nocy o godz. 18.00

W czwartek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych.

• W świątyni msza św. o godz. 9.00
  • Na cmentarzu liturgia rozpocznie się o godz. 11.00 modlitwą wypominkową

W piątek, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

Msze Święte poprzedzone będą wypominkami.

- o godz. 8.40 zostaną wyczytane wypominki półroczne a o godz. 9.00 rozpocznie się msza św.

- o godz. 10.40 zostaną wyczytane wypominki roczne a o godz. 11.00 rozpocznie się msza św.

– o godz. 15.00 zapraszam na cmentarz, gdzie od Krzyża rozpocznie się procesja połączona z 5 stacjami i odczytaniem wypominek jednorazowych, po jej zakończeniu przejdziemy do świątyni, gdzie ok. godz. 16.00 rozpocznie się msza św.

W sobotę o godz. 11.00 w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Obrzębinie – Turku odprawiona zostanie msza św. w intencji zmarłych kapłanów pracujących w naszym dekanacie, na którą proboszcz miejsca serdecznie zaprasza.

Codziennie od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z racji Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, wyjątkowo w tym tygodniu:

• Spowiedź przed I piątkiem: w środę od godz. 16.00 do 16.50.
  • Objazd chorych w środę od godz. 9.00
  • Nabożeństwo różańcowe prowadzone przez KŻR nr 2 z Kalinowej o godz. 16.00.

Dziękując mieszkańcom Bratuszyna o posługę lektora podczas mszy św. w miesiącu listopadzie bardzo proszę mieszkańców Chrząblic.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych na drodze do świętości.

Ofiara na Kościół:

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej Parafii składam Bóg Zapłać.