XXXI Niedziela Zwykła, 4 listopada 2018

Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.

Jeszcze dziś o godz. 14.30 rozpocznie się w parku przy Gminnym Ośrodku kultury „Wozownia” w Kolnicy inscenizacja historyczna z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości. Do tego wyjątkowego święta narodowego przygotujemy się przez trzy dni wspólnej modlitwy i refleksji, od czwartku do soboty codziennie po mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.

W niedzielę na mszy św. o godz. 11.30 będziemy modlić się w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny. Do wspólnej modlitwy zapraszam całą Wspólnotę Parafialną, w sposób szczególny Radę Parafialną, Szafarzy, Ministrantów, Scholę, członkinie Kół Żywego Różańca, członków Stowarzyszenia VALENTINUS, Sołtysów, druhów Strażaków oraz organizacje i stowarzyszenia działające na trenie naszego Sanktuarium.

Przypominamy, że jeszcze do czwartku włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych.

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby na co dzień doświadczali Bożej miłości.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 9 XI – Najświętszy Zbawiciel oraz św. Jan Chrzciciel i św. Jan Ewangelista w rocznicę poświęcenia bazyliki laterańskiej, której patronują.
  • 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież, obrońca wiary i obrońca Rzymu przed najazdami barbarzyńców.

Ofiara na spłatę należności:

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej Parafii składam Bóg Zapłać