I Niedziela Adwentu, 2 grudnia 2018

Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.

Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.

Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do piątku o godz. 7.00. Zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów. Na roraty w sposób szczególny zapraszamy dzieci. W sobotę msza roratnia o godz. 17.00.

W owocnym przeżywaniu oczekiwania na przyjście Pana pomocne będą nam adwentowe ćwiczenie duchowe. Tegoroczny Dzień Skupienia będzie 19 grudnia, a poprowadzi go ks. Adam Adamski COr z Gostynia. Już dziś zaplanujmy swój udział w tym wydarzeniu.

Jeszcze dziś, po mszy św. o godz. 11.30 nowenna do św. Jana Pawła II.

We wtorek 4 grudnia przeżywamy w Kościele Dzień modlitwy w intencji bezrobotnych. W parafii św. Barbary w Turku msza odpustowa o godz. 11.30, zaś w par. Malanów 6 grudnia o godz. 15.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

• W piątek spowiedź od godz. 6.15 do 6.50 i popołudniu od godz. 16.30
  • W piątek nie będzie objazdu chorych. Planowany jest on na wtorek (18.12) od godz. 8.30. Chorych proszę zgłaszać po mszy św. w zakrystii.

W sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte ku czci Matki Bożej o godz. 9.00 i 17.00.

Dar życia jest szczególnym znakiem miłości Pana Boga, niestety ciągle zagrożonym zwłaszcza na pierwszym, najbardziej bezbronnym etapie. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary na ten cel.

Solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach życzymy obfitości Bożych darów.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 3 XII – św. Franciszek Ksawery
  • 4 XII – św. Barbara
  • 6 XII – św. Mikołaj
  • 7 XII – św. Ambroży

W najbliższy piątek:

• O godz. 16.30 poświęcenie symbolicznej mogiły poległych w powstaniu listopadowym, przy plebani
  • O godz. 17.00 w kościele mszą św. rozpocznie się spotkanie opłatkowe, na które serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, w tym Radę Parafialną, Służbę Liturgiczną, Scholę, Koła Różańcowe, wspólnoty, stowarzyszenia i ruchy działające na terenie naszej Parafii i Sanktuarium.
  • Od dziś w GALEWSKIM ROSARIUM, możemy nabyć m.in. świece wigilijne, opłatki, sianko na stół wigilijny, kalendarze na rok 2019, modlitewniki, albumy oraz inne dewocjonalia. Rosarium będzie czynne zawsze po mszy św. niedzielnej przez ok. 20 min.

W kaplicy Przemienienia i Relikwii stoi Adwentowe Drzewko Nadziei, na którym wiszą Bobki nadziei. Parafian, którzy zechcieliby włączyć się w akcję naszego Caritasu, mogą z choinki zabrać bombkę i przygotować dary na niej wskazane. Paczkę proszę oznaczyć numerem z bombki. Na Drzewku są także bombki, zachęcające do włączenia się w akcję Rodzina Rodzinie w Syrie. Ofiary na tę akcję możemy składać do specjalnej puszki w Rosarium.

Do nabycia prasa katolicka: Miłujcie się, Nasza Arka, Idziemy.

Ofiara na Kościół:

Za wszystkie ofiary złoże na tace oraz składane w kopertach, indywidualnie i przekazywane na konto bankowe parafii, na kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę składam serdeczne Bóg Zapłać.

W niedziele za tydzień, o godz. 16.00 spotkanie organizacyjne w sprawie Orszaku Trzech Króli.