II Niedziela Adwentu, 9 grudnia 2018

Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.

Msze Święte roratne sprawowane są w naszym kościele w dni powszednie od poniedziałku do soboty włącznie o godz. 7.00. W sobotę msza roratnia w jęz. łacińskim. Po mszy spotkanie z kandydatami na ministrantów.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Pamiętajmy w naszej prywatnej modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia.

W tym tygodniu w czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

W piątek, wyjątkowo po mszy św. o godz. 7.00 nowenna do św. Walentego z obrzędem namaszczenia olejem egzorcyzmowanym.

W niedziele za tydzień, msza dla dzieci o godz. 16.00.

Wszystkim solenizantom i jubilatom niech Matka Boża wyprosi obfite błogosławieństwo i łaski.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 13 XII – św. Łucja (283-304), dziewica, męczennica, patronka ociemniałych,
  • 14 XII – św. Jan od Krzyża (1542-1591), prezbiter, karmelita, hiszpański poeta, jeden z największych mistyków Kościoła.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przybyli na czwartkowy opłatek parafialny: wszystkim uczestnikom, gościom, dzieciom, które dzieliły się talentami, scholii z organistą, ministrantom z kościelnymi. W sposób szczególny dziękuję, tym którzy przygotowali spotkanie: mieszkańcom Bratuszyna, Stowarzyszeniu VALENTINUS i wszystkim, którzy przyczynili się do powstania miejsca pamięci Powstańców Listopadowych, którzy zostali pochowani na Wzgórzu Galewskim. Dziękuję także za złożony przy tej okazji dar dla naszego Sanktuarium: 3 ornaty oraz stuły kaznodziejskie w kolorach: maryjnym, białym, zielonym, fioletowym, czerwonym i zielonym.

Za tydzień taca inwestycyjno – gospodarcza.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej parafii składam serdeczne Bóg Zapłać.

Ostatnio zmieniany sobota, 08 grudzień 2018 11:50