III Niedziela Adwentu, 16 grudnia 2018

Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.

Jeszcze dziś o godz. 16.00 msza św. dla dzieci.

Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych roratnych, sprawowanych codziennie w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek i sobotę o godz. 7.00, zaś w środę o godz. 16.00. W sobotę roraty w jęz. łacińskim.

Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. We wtorek i środę przeżywać będziemy Adwentowy Dzień Skupienia, który poprowadzi dla nas ks. Adam Adamski COr ze Świętej Góry w Gostyniu.

PROGRAM DNIA SKUPIENIA:

WTOREK, 18 GRUDNIA 2018
Godz. 9.00 Objazd zgłoszonych chorych i starszych
Godz. 17.00 Msza św. rozpoczynająca skupienie

ŚRODA, 19 GRUDNIA 2018
Godz. 8.30 Sakrament spowiedzi i pojednania
Godz. 9.00 Msza św. z nauką ogólna

Godz. 10.30 Sakrament spowiedzi i pojednania
Godz. 11.00 Msza św. z nauka dla osób chorych, starszych i samotnych

Godz. 15.30 Sakrament spowiedzi i pojednania
Godz. 16.00 Msza św. z nauką dla dzieci (Roraty)

Godz. 17.30 Sakrament spowiedzi i pojednania
Godz. 18.00 Msza św. z nauką ogólną

Bardzo proszę nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę!!!

W czwartek bardzo proszę do godz. 15.00 przywieź choinki, które staną w kościele i przed przy żłóbku. Młodzież i dorosłych bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu szopki świątecznej i ubraniu choinek od godz. 16.00.

W sobotę o godz. 17.00 nowenna do św. Rity wraz z obrzędem poświecenia róż.

Parafialny Zespół Caritas zaprasza do włączenie się w przygotowanie paczek świątecznych. Wszystkich gotowych nieść pomoc oraz wesprzeć dzieło darami prosimy o złożenie paczek do środy 19 grudnia w kaplicy Przemienienia i Relikwii przy choince.

Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Idziemy i Nasza Arka.

Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, msze Święte będą odprawiane o godz. 9.00 i 11.30. Pół godziny przed mszą okazja do spowiedzi oraz wieczorem od 19.00 do 20.00 w ramach Wieczoru Nikodemowego. Jednak bardzo proszę, abyś w miarę możliwości skorzystali ze spowiedzi w środę, gdy będą kapłani z dekanatu. Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatni dzień Adwentu, na przyszłą niedzielę.

Dziś taca inwestycyjno – gospodarcza.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej parafii składam serdeczne Bóg Zapłać.

W środę oraz od przyszłej niedzieli do 28 grudnia
Kancelaria Parafialna będzie zamknięta !!!