IV Niedziela Adwentu, 23 grudnia 2018

Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.

Jeszcze dziś, na mszy św. o godz. 9.00 przyjęcie do Służby Liturgicznych nowych kandydatów.

Także dziś Wieczór Nikodemowy, adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od 19.00 do 20.00. Serdecznie zapraszam do osobistej modlitwy.

Zapraszamy do udziału w ostatnich roratach jutro o godz. 6.00 oraz do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź przedświąteczna jutro w godz. 7.00 – 8.00.

Zasiadając jutro do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd.

Msza Święta pasterska zostanie odprawiona o godz. 24.00

Msze Święte w uroczystość Bożego Narodzenia oraz w drugi dzień świąt według porządku niedzielnego, o godz. 9.00 i 11.30.

W czwartek, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty.

W piątek, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt.

W niedzielę za tydzień uroczystość Świętej Rodziny, na mszy św. o godz. 11.30 odnowienie przyrzeczeń ślubnych oraz błogosławieństwo małych dzieci i niemowląt.

Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.

W uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) będzie zmieniony porządek mszy św. Eucharystie 6 stycznia będą sprawowane o godz. 9.00 i 11.00. Nie będzie mszy o godz. 11.30.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 26 XII – św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański,
  • 27 XII – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie,
  • 28 XII – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.

W czwartek rozpocznie się w naszej wspólnocie parafialnej kolęda. Ofiary złożone przy tej okazji, przeznaczone zostaną na spłatę kolejnej raty kredytu oraz remont organów. Oznaką chęci przyjęcia kapłana z Bożym błogosławieństwem jest otwarta brama – furtka.

1. Czwartek, 27 grudnia 2018
  • Od godz. 8.30
  1. Czarna Niwa, Józefów i Dzierżązna – jeden kapłan
  2. Kalinowa i Dzierżązna przy szosie – jeden kapłan
  3. Na godz. 8.25 prosimy o pojazdy przy plebanii
  • Od godz. 16.00
  1. Galew górka wokół cmentarza następującej kolejności: 14,15,13,18a,19a,11,12,9, 7,8b,8,8a,6,5
  2. Galew górka i Bratuszyn kolejności: 4a,3,2b,2a,2,Kalinowa 69,Bratuszyn 39,38,38a,37,41,36,40
  1. Piątek, 28 grudnia 2018
  • Od godz. 8.30
  1. Bogdałów i Wola. Początek od Woli – jeden kapłan
  2. Kalinowa od nr 50, zakończenie na Gajówce
  3. Na godz. 8.25 prosimy o pojazdy przy plebani
  4. Kalinowa od nr 31 do 49 - kolęda tego dnia odwołana, planowa jest w środę 2 stycznia 2019 roku od godz. 16.00. Przepraszamy
  • Od godz. 16.00
  1. Wincentów – jeden kapłan
  2. Na godz. 15.55 prosimy o pojazdy przy plebanii

1. Sobota, 29 grudnia 2018
  • Od godz. 8.10
  1. Bogdałów Kolonia 29, Kalinowa 68, a następnie Kalinowa od nr 7 do nr 30
  2. Na godz. 8.00 proszę o pojazd przy plebanii

Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą codzienność.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 24 grudzień 2018 09:22