Niedziela Świętej Rodziny, Jezusa Maryi i Józefa, 30 grudnia 2018

Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.

Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na mszę św. i specjalne nabożeństwo o godz. 16.00, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.

We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte o godz. 9.00 i 11.30. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.

Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Plan kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń i w Internecie.

Porządek kolędy w tym tygodniu:

1. Poniedziałek, 31 grudnia 2018
  1. Poniedziałek, 7 stycznia 2019
  1. Chrząblice od nr 58
  2. Na godz. 8.25 proszę o pojazd przy plebanii

W środę nowenna do św. Jana Pawła II wyjątkowo po mszy św. o godz. 7.00.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

• W czwartek msza św. z koronką do Przemienienia Pańskiego wyjątkowo o godz. 7.00
  • W piątek spowiedź od godz. 6.30 do 6.50 i od godz. 16.00.
  • Z racji kolędy, nie będzie objazdu chorych
  • W sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa prowadzona przez KŻR z Chrząblic.

W piątek o godz. 18.15 spotkanie organizacyjne w sprawie Orszaku Trzech Króli.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne błogosławieństwo kredy, kadzidła oraz wody podczas wszystkich Mszy Świętych.

Już po raz czwarty tego dnia, w łączności z całą Polską w naszym Sanktuarium organizujemy Orszak Trzech Króli, pod hasłem: ODNOWI OBLICZE ZIEMI

Bardzo serdecznie w imieniu organizatorów zapraszam do włączenia się w Orszak poprzez zaangażowanie się w jego przebieg czy chociaż przebranie się w odpowiedni strój.

Mieszkańcy Chrząblic, Izabelina I i II reprezentować będą Orszak Króla Baltazara z Afryki. Kolor Orszaku to niebieski. Przed rozpoczęciem Orszaku, bardzo prosimy, by zgromadzili się przy pomniku św. Jana Pawła II o godz. 10.00, gdzie otrzymają śpiewniki, korony i flagi Orszakowe.

Mieszkańcy Galewa, Wincentowa, Dzierżąznej, Czarnej Niwy i Józefowa reprezentować będą Orszak Króla Kacpra z Europy. Kolor Orszaku to czerwony. Przed rozpoczęciem Orszaku, bardzo prosimy, by zgromadzili przy Organistówce od strony lasu o godz. 10.00, gdzie otrzymają śpiewniki, korony i flagi Orszakowe.

Mieszkańcy Kalinowej, Bogdałowa, Woli i Bratuszyna reprezentować będą Orszak Króla Melchiora z Azji. Kolor Orszaku to zielony. Przed rozpoczęciem Orszaku, bardzo prosimy, by zgromadzili się przy plebanii na parkingu o godz. 10.00, gdzie otrzymają śpiewniki, korony i flagi Orszaku.

PORZĄDEK ORSZAKU.

O godz. 10.00 Wszyscy gromadzimy się w wyznaczonych miejscach, gdzie wraz ze swoim Królem i Moderatorem formujemy Orszak.

O godz. 10.10 Orszaki Królów ruszają przy śpiewie kolęd i wskazanych okrzykach ruszają wyznaczoną trasą pod balkon naszej świątyni.

O godz. 10.15 rozpoczęcie Orszaku z balkonu naszej świątyni.

O godz. 10.25 Orszak Trzech Króli wyrusza w drogę do Galewskiego Betlejem. W trakcie przejścia zatrzyma się:

• Na wysokości Plebanii, zaproszeni zostaniemy na dwór Heroda
  • Za sklepem, przy drodze na stary Galew, gościć będziemy w Gospodzie
  • Przed szkołą uczestniczyć będziemy w walce Dobra ze Złem.
  • Przy szkole spotkamy się z Pasterzami.
  • W kościele Świętej Rodzinie pokłonią się Trzej Królowie wraz z uczestnikami swoich Orszaków.
  • Ok. godz. 11.00 po zakończeniu Orszaku rozpocznie się msza św. w świątyni
  • Po mszy św. przy dźwiękach kolędy Bóg się rodzi zaproszeni zostaniemy wszyscy do wspólnego poloneza, który zakończymy przy ognisku, ciepłą strawę

Wszystkich, bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w Orszaku, Eucharystii i spotkaniu przy ognisku.

Wszystkich solenizantów i jubilatów powierzamy opiece Świętej Rodziny.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 2 I – święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią, wspominani w liturgii tego samego dnia.

Ostatnio zmieniany sobota, 29 grudzień 2018 20:53