Objawienie Pańskie, 6 stycznia 2019

W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania w Chrystusie jedynego Zbawiciela. Dzisiaj możemy też wesprzeć misyjne dzieła Kościoła.

Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzmy ze sobą pobłogosławioną kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą.

Przedłużając radość dzisiejszej uroczystości, weźmy udział w Orszaku Trzech Króli. Początek o godz. 10.00 w wyznaczonych miejscach. Po zakończeniu Orszaku o godz. 11.00 msza św.

Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców:

1. Poniedziałek, 7 stycznia 2019
  • Od godz. 8.30 Chrząblice od nr 58
  • Na godz. 8.25 proszę o pojazd przy plebanii
  1. Wtorek, 8 stycznia 2019
  • Od godz. 8.30 Chrząblice od nr 1
  • Na godz. 8.25 proszę o pojazd przy plebanii
  1. Środa i Piątek (9 i 11.01.19)
  • Kolęda w szkołach, zakładach pracy i w domach, które nie mogły przyjąć w wyznaczonym terminie. Zainteresowanych proszę o zgłoszenie się, po mszy św. do zakrystii.

Plan kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej Sanktuarium

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Idziemy, Nasza Arka, Miłujcie się.

W kolejnym numerze Idziemy możemy przeczytać:

- Ksiądz po kolędzie – Czym jest coroczna wizyta duszpasterska? – wyjaśnia ks.  Bogdan Bartołd, proboszcz archikatedry warszawskiej w rozmowie z Ireną Świerdzewską.

- Wędrując z mędrcami – O bogatej symbolice przedstawień „Trzech Króli” mówi bp Michał Janocha w rozmowie z Michałem Komorkiem.

- Bard Niepodległej  – Kim jest i o czym śpiewa Lech Makowiecki, że za odtworzenie młodzieży jego pieśni „Rok 966” nauczycielkę z Sycowa spotkają szykany? – O życiu i twórczości artysty pisze Irena Świerdzewska.

- Jak tu wierzyć Ameryce? – Jeśli nawet Brytyjczycy i Francuzi o wycofaniu amerykańskich wojsk z Syrii dowiedzieli się z Twittera, to jakie wnioski powinni z tego wyciągnąć Polacy? – pisze prof. Kazimierz Dadak.

- Co przyniesie nowy rok – Jakie zagorzenia i szanse czekają Europę w nowym roku? – wskazuje Piotr Kościński.

- Mądrze i godnie – Dzisiaj o wierze trzeba świadczyć godnie jak królowie i przemyślanie jak mędrcy – pisze ks. Henryk Zieliński.

- Wyzwania i nadzieje – Ilu mamy katolików, ilu biskupów, księży, szkół katolickich? Raport o Kościele w Polsce przedstawia Radek Molenda.

- Spojrzenie w przyszłość – Jak bardzo może się zmienić nasz świat w niedalekiej przyszłości? – prognozuje Krzysztof Ziemiec.

- Za seminaryjną furtą – Jak wygląda zwykły dzień w seminarium duchownym i kim są ludzie przygotowujący się tam do kapłaństwa? – opisuje Michał Komorek.

- Minister o Natale – Komu ostatecznie przeszkadza we Włoszech świętowanie Bożego Narodzenia? – pokazuje o. Dariusz Kowalczyk SJ.

- Postęp wymaga ofiar – Dlaczego niektórym środowiskom bardzo zależy, żeby Polska wyzbyła się swojej waluty i przyjęła euro? – analizuje Jacek Karnowski.

Solenizantom i jubilatom nadchodzących dni życzymy pokoju serc oraz Bożej opieki na codziennych drogach życia.