Niedziela Chrztu Pańskiego, 13 stycznia 2019

Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.

W poniedziałek, po mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Walentego wraz z namaszczeniem olejem egzorcyzmowanym.

W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.

Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

W sobotę, o godz. 8.00 msza św. w jęz. łacińskim, zaś po mszy o godz. 17.00 nowenna nieustająca do Matki Bożej z La Salette.

W niedzielę na mszy św. o godz. 11.30 uczestniczyć będzie Orkiestra Dęta z Sanktuarium Matki Bożej na Świętej Górze w Gostyniu, po mszy koncert kolęd w ich wykonaniu. Serdecznie zapraszamy.

Także w niedzielę za tydzień o godz. 16.00 msza św. dla dzieci.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Miłujcie się, Nasza Arka, Idziemy, w którym możemy przeczytać:

- Chrzest i aspiryna – Jaka jest różnica miedzy przyjęciem chrztu i połknięciem tabletki aspiryny? – wyjaśnia ks. prof. Krzysztof Konecki w rozmowie z Ireną Świerdzewską.

- Odmowa pogrzebu kościelnego – Komu i w jakich okolicznościach Kościół odmawia katolickiego pogrzebu? – wyjaśnia o. Dariusz Kowalczyk SJ.

- Samobójstwo Zachodu – Rezygnacja z dzieci ma być sposobem na ochronę klimatu i ułatwić przyjmowanie islamskich imigrantów! – szalone pomysły Zachodu komentuje Jacek Karnowski.

- Jaka jest dzisiaj Panama? – Kraj, w którym rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży, przedstawia Piotr Kościński.

- Nie kalkuluję w sprawach moralnych – Czym kierował się, popierając wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o uznanie aborcji na chorych dzieciach za niezgodną z konstytucją? – odpowiada poseł Piotr Uściński w rozmowie z Ireną Świerdzewską.

- Co się zmieniło? – Jak rozumieć ostatnie antykościelne hasła głoszone przez nową lewicę? – tłumaczy ks. Henryk Zieliński.

- Nowy rok, stare problemy – O narzucaniu w niektórych krajach obowiązku używania nazw neutralnych płciowo – pisze Anna Meetschen.

- Kontrreformacja potrzebna od zaraz – Czy Kościół w Polsce ma szansę wyjść obronną ręką z obecnych wyzwań? – pisze prof. Kazimierz Dadak.

- List do Kościoła w Filadelfii – Czym charakteryzowała się wspólnota  chrześcijańska, do której list znajdujemy w Apokalipsie? – wyjaśnia ks. prof. Waldemar Chrostowski.

- Razem w Ziemi Świętej – Jak katolicy, protestanci i prawosławni pod opieką abp. Grzegorza Rysia  wspólnie  pielgrzymowali do źródeł naszej wiary? – relacjonuje ks. Paweł Kłys.

- Bóg ubogi – Jak poradzić sobie z tajemnicą Boga, który stał się człowiekiem? – pisze ks. Jan Sochoń.

- W tym samym czasie – O nowych wyzwaniach, które stoją w najbliższym czasie przed Kościołem w Polsce – pisze Krzysztof Ziemiec.

- Sukces wspólnoty – Jak na dzieje i dorobek Rzeczypospolitej patrzą zagraniczni historycy? – mówi brytyjski historyk prof. Robert Frost w rozmowie z Markiem Krukowskim.

- Internacjonalizm wczoraj i dziś – Ekspansjonistyczną politykę Moskwy komentuje Marek Jurek.

Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 17 I – św. Antoni (1195-1231), opat, egipski pustelnik,
  • 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.

Za tydzień taca inwestycyjno – gospodarcza.