Przygotowania do odpustu na Przemienienie Pańskie

NOWENNA I ODPUST KU CZCI PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

Od poniedziałku rozpoczynamy nowennę przygotowująca naszą Wspólnotę Parafialną do uroczystości Przemienienia Pańskiego, dlatego też pokornie proszę i zachęcam do tego, abyśmy po mimo żniw i innych domowych obowiązków, znaleźli odrobinę czasu na wspólną modlitwę oraz zaangażowanie się w liturgię.

W dniach nowenny od poniedziałku do czwartku o godz. 16.30 czytać będziemy kolejne wersy Pisma Świętego, a o godz. 17.00 sprawowana będzie msza św.

O posługę podczas kolejnych dni, proszę mieszkańców:

• W poniedziałek 28 lipca: mieszkańcy BOGDAŁOWA, BRATUSZYNA I IZABELINA;
  • We wtorek 29 lipca: mieszkańcy GALEWA I WINCENTOWA;
  • W środa 30 lipca – mieszkańcy CHRZĄBLIC;
  • W czwartek 31 lipca – mieszkańcy DZIERŻĄZNEJ, CZARNEJ NIWY, JÓZEFOWA, KALINOWE

• W kolejne dni nowenny, wspólna modlitwa w Sanktuarium rozpoczynać się będzie o godz. 20.00.

Piątek, 1 sierpnia przeżywamy, jako DZIEŃ MARYJNY, o godz. 20.00 sprawowana będzie msza św., po której w procesji światła udamy się wyznaczoną trasą, modląc się i powierzając nasze rodziny i nas samych opiece Matki Bożej. Na mszę św. i procesję bardzo proszę o przybycie ze świecami i pochodniami. O zabezpieczenie trasy procesji wieczornej bardzo proszę druhów z OSP Chrząblice.

Sobota 2 sierpnia przeżywana będzie, jako DZIEŃ PAPIESKI i tak jak dzień wcześniej o godz. 20.00 msza św. z nowenną do św. Jana Pawła II i procesją z Jego relikwiami. Ta msza św. sprawowana będzie jako msza z niedzielnym formularzem. W tym dniu także bardzo proszę o przybycie ze świecami i pochodniami. O zabezpieczenie trasy procesji wieczornej bardzo proszę druhów z OSP Galew.

W niedzielę 3 sierpnia porządek mszy św. będzie tak jak zawsze, zaś o godz. 20.00 spotkamy się na cmentarzu parafialnym, gdzie sprawowana będzie msza św. w int. zmarłych parafian, fundatorów, dobrodziejów, pielgrzymów i pątników naszej Parafii i Sanktuarium.

Program uroczystości odpustowych dostępny jest już na plakatach i na stronie internetowej Parafii.

Aby uroczystości odpustowe w naszym Sanktuarium mogły się godnie odbyć, trzeba wiele rzeczy przygotować, szczególnie na zewnątrz świątyni.

ZWRACAM SIĘ Z OGROMNĄ PROŚBĄ DO CAŁEJ PARAFII

O POMOC W PRZYGOTOWANIACH!!!

W środę, czwartek i piątek od godz. 9.00: bardzo proszę o przybycie panów dysponujących kosami spalinowymi i innymi narzędziami, które umożliwią skoszenie trawy na terenie parafialnym, zaś młodzież zapraszam do grabienia i porządkowania terenu.

Dekorowanie Kościoła i terenu wokół rozpoczniemy w sobotę od godz. 8.00

Mieszkańców Dzierżąznej bardzo proszę o:

- umycie wieczernika, jego ubranie oraz ubranie frontonu Kościoła.

Mieszkańców Chrząblic, bardzo proszę o:

- powieszenie flag przy głównej bramie, na masztach przy kościele i na stojakach oraz umycie ławek przed balkonem i w lesie.

Mieszkańców Kalinowej bardzo proszę o:

- ustawienie konfesjonałów, znaków informacyjnych oraz umycie konfesjonałów

Mieszkańców Galewa bardzo proszę o:

- sprzątniecie i ubranie balkonu

Mieszkańców Bogdałowa i Bratuszyna, bardzo proszę o:

- sprzątniecie kościoła w wewnątrz

O posprzątanie stacji Drogi Krzyżowej i pomników, bardzo proszę

- członkinie Kół Żywego Różańca wraz z sympatykami (podział, jak ostatnio).

O przygotowanie nagłośnienia terenu bardzo proszę:

- p. Janusza Pacholczyka wraz ze starszymi ministrantami

Mieszkańców Izabelina i Wincentowa, w czwartek 7 sierpnia, godzina do ustalenia, bardzo proszę o:

- zwiezienie konfesjonałów, rozebranie dekoracji znajdującej się przed balkonem oraz poskładanie dekoracji materiałowych.

Dzieci szkolne bardzo proszę o:

- wyrwanie chwastów i sprzątnięcie chodników wokół Kościoła  i stacji Drogi Krzyżowej w sobotę oraz porządkowanie terenu po odpuście w czwartek (7.08) od godz. 10.00.

O podjęcie się posługi porządkowej w dni nowenny i w czasie odpustu, bardzo proszę:

• W dniu 1 sierpnia (procesja światła): OSP CHRZĄBLICE
  • W dniu 2 sierpnia (procesja światła): OSP GALEW
  • W dniu 4 sierpnia (procesja światła): OSP KALINOWA
  • W dniu 6 sierpnia (zabezpieczenie terenu): OSP KALINOWA

Ze względów organizacyjnych, tak jak było to w roku ubiegłym, teren przy plebanii będzie od niedzieli do środy wieczór częściowo zamknięty.

Ze względów bezpieczeństwa, bardzo proszę, aby z drogi znajdującej się przy plebanii, korzystać tylko w jednym kierunku z Bratuszyna na Galew.

Jeżeli byłaby taka możliwość, bardzo proszę o zgłoszenie się jeszcze panów do zbiórki ofiar w czasie mszy św., zaś młodzież i panie zapraszam o podjęcia się trudu stanięcia w Rosarium. Zgłoszenia dziś po mszy św. w zakrystii.

Z ramienia Parafialnej Rady Duszpasterskiej, o koordynowanie poszczególnych prac bardzo proszę:

• Zaangażowanie parafian w nowennę, zaangażowanie świeckich w liturgię odpustową, procesja eucharystyczną we wtorek po mszy św. wieczornej oraz po sumie odpustowej: p. Urszula Frącala, procesja wraz z p. Janem Sylwestrzakiem
  • Przygotowanie kościoła i terenu wokół: p. Łukasz Lipiński
  • Obsługa Rosarium – p. Elżbieta Parafiniuk
  • Nadzoru terenu za organistówką do zabudowań Pani Opitz – p. Sławomir Majda
  • Służby Porządkowe (jednostki OSP) – p. Józef Budynek;
  • Przebieg zbiórki ofiar podczas Mszy Świętych – p. Sławomir Majda;
  • Służba Liturgiczna – p. Łukasz Lipiński;
  • Komunii Świętej w wieczerniku i podczas Mszy Świętych – Szafarze Komunii
  • Porządkowania terenu po Odpuście – p. Urszula Frącala (dzieci) i p. Sławomir Lipiński
  • Kontakty z mediami – p. Joanna Jasnowska.

Jeszcze raz zwracam się z pokorną prośbą do całej Wspólnoty Parafialnej o pomoc w przygotowaniach do odpustu oraz w trakcie jego trwania.

Bardzo proszę wszystkich: dzieci, młodzież i starszych o pomoc.

Ostatnio zmieniany sobota, 02 sierpień 2014 04:11