III Niedziela Adwentu, 12 grudnia 2021

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Turku przekazuje zalecenia i wytyczne dotyczące organizacji i uczestnictwa osób w obrządkach religijnych (pełna treść w gablocie przed kościołem) m.in.:

 

  • W trakcie sprawowania kultu religijnego, w budynku użyteczności publicznej przeznaczonym na potrzeby kultu religijnego , obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, oprócz osób sprawujących kult
  • Uczestnicy wewnątrz winni zachować dystans społeczny między sobą 1,5 m
  • Obowiązuje limit osób w miejscach kultu religijnego – od 15 grudnia: maks. 30 % obłożenia, nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID – 19

Od 15 grudnia rząd wprowadza nowe obostrzenia związane z pandemią Covid 19, w tym zmianę limitów obłożenia w kościołach z 50 do 30 procent.

Jeżeli nie ma weryfikacji certyfikatów przy wejściu, nie ma możliwości przekraczania tych 30 proc. - wyjaśnił Adam Niedzielski, przypominając, że do ustawowych limitów nie są wliczane osoby zaszczepione. Obowiązek weryfikacji został nałożony na administratorów budynków użyteczności publicznej, a więc także i na kościoły oraz proboszczów.

Równocześnie na chwile obecną, rząd nie opracował jeszcze metody weryfikacji paszportów covidowych.  W tej sytuacji, zgodnie z wypowiedzią ministra zdrowia, nie można przekroczyć limitu 30 procent obłożenia w świątyni.

 

  • Rekomenduje się odprawianie ceremonii na świeżym powietrzu
  • Wymagana jest dezynfekcja rąk przed wejście do kościoła.

Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.

Msze Święte roratne sprawowane są codziennie

  • W poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 17.00
  • W środę o godz. 16.00
  • W sobotę o godz. 6.00.

Serdecznie zapraszamy! Zabierzmy ze sobą lampiony.

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.

Jutro, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.

We wtorek, po Mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Walentego.

W środę przeżywać będziemy ADWENTOWY DZIEŃ SKUPIENIA, który poprowadzi ks. Artur Nowak, kustosz z Dobrowa.

Program:

Godz. 8.30 – 9.00 Spowiedź

Godz. 9.00 Msza św. z nauką ogólną

Godz. 10.30 – 11.00 Spowiedź

Godz. 11.00 Msza św. z nauką dla osób starszych i chorych

Godz. 15.30 – 16.00 Spowiedź

Godz. 16.00 Msza św. z nauką dla dzieci

Godz. 17.30 – 18.00 Spowiedź

Godz. 18.00 Msza św. z nauką ogólną

Miejsca spowiedzi podane zostaną w środę, przed rozpoczęciem sprawowania sakramentu. Bardzo proszę, abyśmy w miarę możliwości skorzystali z posługi kapłanów, którzy przybędą do nas w tym dniu.

Od piątku, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 85. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.

W sobotę (18 grudnia) po Mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów i ministrantów naszej Parafii.

We wtorek 21 grudnia od godz. 9.00 planowany jest objazd chorych, którzy nie mogą przybyć do kościoła. Bliskich proszę zgłosić po Mszy św.

Po Mszach Świętych w niedzielę i w środę można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. W Rosarium są także pobłogosławione opłatki na stół wigilijny oraz sianko.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i nieustannie się o nas troszczy.

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 13 grudnia – Święta Łucja (ok. 281-304), dziewica i męczennica;

- wtorek, 14 grudnia - Święty Jan od Krzyża (1542-1591), karmelita, mistyk i doktor Kościoła.

W przyszłą niedzielę taca inwestycyjno – gospodarcza.

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

 

W dniu dzisiejszym kończymy akcję naszego CARITASU: Adwentowe Drzewko Nadziei oraz pomoc Schronisku św. Brata Alberta w Kaliszu. Jeżeli, ktoś jeszcze nie zdążył włączyć się w akcję, dary można przynieść jeszcze jutro przed Roratami (poniedziałek, godz. 16.30 – 17.00) i złożyć w Kaplicy Przemienienia.

 

Kolejny raz ponawiam prośbę o zgłoszenie się osoby, która mogłaby pomóc w zakrystii i przy kościele.

 

W Zakrystii i Kancelarii Parafialnej istnieje możliwość składania ofiar bezgotówkowo, poprzez terminal płatniczy. Możemy także składać ofiary poprzez stronę internetową naszego Sanktuarium: podstrona KWESTONET. 

W związku z panująca epidemią zwracamy się z serdeczną prośba do naszych Parafian, Gości, ludzi Dobrej woli o wsparcie ofiarą swojej Parafii.

Kto chciałby wesprzeć parafię swoją ofiarą podajemy numer konta:

Ludowy Bank Spółdzielczy
w Strzałkowie filia Brudzew

Parafia Rzymskokatolicka w Galewie
Galew 1, 62-720 Brudzew

konto: 98 8543 0000 2006 6000 2543 0001

Tym wszystkim którzy wspierają swoją parafie w tych trudnych dla wszystkich czasach, niech dobry Pan Wam wynagrodzi i obdarza swoim błogosławieństwem. Za każdy gest życzliwości, otwarte serce składamy staropolskie serdeczne "Bóg zapłać." "Radosnego Dawcę, bowiem miłuję Bóg. Każdy niech, przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym" (2 Kor 9,7).

 

Ostatnio zmieniany sobota, 11 grudzień 2021 08:05
Więcej w tej kategorii: IV Niedziela Adwentu, 19 grudnia 2021 »
Powrót na górę