IV Niedziela Adwentu, 19 grudnia 2021

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Turku przekazuje zalecenia i wytyczne dotyczące organizacji i uczestnictwa osób w obrządkach religijnych (pełna treść w gablocie przed kościołem) m.in.:

• W trakcie sprawowania kultu religijnego, w budynku użyteczności publicznej przeznaczonym na potrzeby kultu religijnego , obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, oprócz osób sprawujących kult
  • Uczestnicy wewnątrz winni zachować dystans społeczny między sobą 1,5 m
  • Obowiązuje limit osób w miejscach kultu religijnego – od 15 grudnia: maks. 30 % obłożenia, nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID – 19

Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego (modlitwa po Komunii).

Jeszcze dziś, po Mszy św. o godz. 11.30 nowenna nieustająca do Matki Bożej z La Salette.

Roraty naszym Sanktuarium sprawowane są:

• Od poniedziałku do czwartku o godz. 7.00
  • W piątek o godz. 6.00

We wtorek od godz. 9.00 objazd zgłoszonych chorych.

Także we wtorek na godz. 16.00 zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego ustawiania oraz ubierania choinek i żłobka w naszej świątyni.

W środę na Mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Rity z obrzędem poświęcenia róż.

OKAZJA DO SPOWIEDZI W TYM TYGODNIU

• Od poniedziałku do czwartku od godz. 6.30 do 6.50
  • W środę także od godz. 16.30
  • W czwartek dodatkowo od godz. 19.00 do 20.00, w tym czasie będzie wystawiony Najświętszy Sakrament
  • W piątek godz. 7.00 do 8.00

W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą o północy, zwaną Pasterką.

W I dzień świąt Msze św. o godz. 9.00; 11.30; 16.00 (nie ma Mszy św. o godz. 7.00)

W II dzień świąt Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 11.30; 16.00

W najbliższą niedzielę, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na każdej Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, dlatego też małżonków prosimy, by usiedli razem.

W Rosarium są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom,  pobłogosławione opłatki na stół wigilijny oraz sianko.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na przychodzącego Pana, posłuszeństwa Jego zbawczej woli oraz gorliwego wypełniania codziennych obowiązków.

Dziś taca inwestycyjno – gospodarcza.

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

Kolejny raz ponawiam prośbę o zgłoszenie się osoby, która mogłaby pomóc w zakrystii i przy kościele.

W Zakrystii i Kancelarii Parafialnej istnieje możliwość składania ofiar bezgotówkowo, poprzez terminal płatniczy. Możemy także składać ofiary poprzez stronę internetową naszego Sanktuarium: podstrona KWESTONET.

W związku z panująca epidemią zwracamy się z serdeczną prośba do naszych Parafian, Gości, ludzi Dobrej woli o wsparcie ofiarą swojej Parafii.

Kto chciałby wesprzeć parafię swoją ofiarą podajemy numer konta:

Ludowy Bank Spółdzielczy
w Strzałkowie filia Brudzew

Parafia Rzymskokatolicka w Galewie
Galew 1, 62-720 Brudzew

konto: 98 8543 0000 2006 6000 2543 0001

Tym wszystkim którzy wspierają swoją parafie w tych trudnych dla wszystkich czasach, niech dobry Pan Wam wynagrodzi i obdarza swoim błogosławieństwem. Za każdy gest życzliwości, otwarte serce składamy staropolskie serdeczne "Bóg zapłać." "Radosnego Dawcę, bowiem miłuję Bóg. Każdy niech, przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym" (2 Kor 9,7).