II Niedziela po Narodzeniu Pańskim, 2 stycznia 2022

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Turku przekazuje zalecenia i wytyczne dotyczące organizacji i uczestnictwa osób w obrządkach religijnych (pełna treść w gablocie przed kościołem) m.in.:

 

  • W trakcie sprawowania kultu religijnego, w budynku użyteczności publicznej przeznaczonym na potrzeby kultu religijnego , obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, oprócz osób sprawujących kult
  • Uczestnicy wewnątrz winni zachować dystans społeczny między sobą 1,5 m
  • Obowiązuje limit osób w miejscach kultu religijnego – od 15 grudnia: maks. 30 % obłożenia, nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID – 19

Osoby zaszczepione, prosimy by miały przy sobie paszporty covidowe.

Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom (kolekta mszalna).

Dziś po mszy św. o godz. 11.30 nowenna do św. Jana Pawła II.

W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku: 7.00; 9.00; ok. 11.00 – po zakończeniu Orszaku Trzech Króli.

Po raz kolejny tego dnia, w łączności z całą Polską w naszym Sanktuarium organizujemy Orszak Trzech Króli, pod hasłem: DZIEŃ DZIŚ WESOŁY

Bardzo serdecznie w imieniu organizatorów zapraszam do włączenia się w Orszak poprzez zaangażowanie się w jego przebieg czy chociaż przebranie się w odpowiedni strój.

Mieszkańcy Chrząblic, Izabelina I i II reprezentować będą Orszak Króla Baltazara z Afryki. Kolor Orszaku to niebieski. Przed rozpoczęciem Orszaku, bardzo prosimy, by zgromadzili się przy pomniku św. Jana Pawła II o godz. 9.45, gdzie otrzymają śpiewniki, korony i flagi Orszakowe.

Mieszkańcy Galewa, Wincentowa, Dzierżąznej, Czarnej Niwy i Józefowa reprezentować będą Orszak Króla Kacpra z Europy. Kolor Orszaku to czerwony. Przed rozpoczęciem Orszaku, bardzo prosimy, by zgromadzili przy Organistówce od strony lasu o godz. 9.45, gdzie otrzymają śpiewniki, korony i flagi Orszakowe.

Mieszkańcy Kalinowej, Bogdałowa, Woli i Bratuszyna reprezentować będą Orszak Króla Melchiora z Azji. Kolor Orszaku to zielony. Przed rozpoczęciem Orszaku, bardzo prosimy, by zgromadzili się przy plebanii na parkingu o godz. 9.45, gdzie otrzymają śpiewniki, korony i flagi Orszaku.

PORZĄDEK ORSZAKU.

O godz. 9.45 Wszyscy gromadzimy się w wyznaczonych miejscach, gdzie wraz ze swoim Królem i Moderatorem formujemy Orszak.

O godz. 9.50 Orszaki Królów ruszają przy śpiewie kolęd i wskazanych okrzykach wyznaczoną trasą pod balkon naszej świątyni.

O godz. 10.00 rozpoczęcie Orszaku z balkonu naszej świątyni.

O godz. 10.25 Orszak Trzech Króli wyrusza w drogę do Galewskiego Betlejem.

Ok. godz. 11.00 po zakończeniu Orszaku rozpocznie się msza św. w świątyni

Po mszy św. przy dźwiękach kolędy Bóg się rodzi zaproszeni zostaniemy wszyscy do wspólnego poloneza, który zakończymy przy ognisku.

Wszystkich, bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w Orszaku, Eucharystii i spotkaniu przy ognisku.

Także w czwartek, serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów na godz. 17.00 do Świetlicy Wiejskiej na Świąteczne Kolędowanie.

Dzień Trzech Króli to także czas Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne.

Czwartek, 6 stycznia, jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Niech nie zabraknie modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy w krajach misyjnych.

Piątek, 7 stycznia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca.

  • Okazja do spowiedzi od godz. 7.00do 7.20 i od 15.15 do 16.45 (tylko)
  • Objazd zgłoszonych chorych od godz. 8.30
  • Godzina Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00

W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Rodziców wraz dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej zapraszam na Mszę św. o godz. 9.00 , podczas której odnowią przyrzeczenia chrzcielne. W miarę możliwości proszę zabrać ze sobą świece chrzcielne.

O posługę lektora w miesiącu styczniu bardzo proszę mieszkańców: Izabelina.

W tym tygodniu zapraszam na Msze św., w czasie, których modlić się będziemy za rodziny naszej Parafii, prosząc o Boże błogosławieństwo w roku 2022.

We wtorek, na Mszę św.:

  • O godz. 17.00 zapraszam mieszkańców Bogdałowa i Woli
  • O godz. 18.00 zapraszam mieszkańców Bratuszyna (cały)

W środę, na Mszę św.:

  • O godz. 17.00 zapraszam mieszkańców Chrząblic od nr 1 do szkoły
  • O godz. 18.00 zapraszam mieszkańców Chrząblic od nr 58 do szkoły.

Jeszcze dziś, od godz. 15.00 błogosławieństwo domów Najświętszym Sakramentem, według następującego porządku:

Godz. 15.00:

Bratuszyn (od kostki do krzyża, od krzyża do drogi wojewódzkiej)

Godz. (ok.) 15.30:

Wola i Bogdałów

Godz. (ok.) 16.00:

Bratuszyn od figury Matki Bożej do drogi wojewódzkiej

Godz. (ok.) 16.15:

Chrząblice (od strony Izabelina do krzyża przy szkole prawa strona)

Godz. (ok.) 16.30:

Chrząblice (od krzyża przy szkole do nr 1: prawa strona)

Godz. (ok.) 16.40:

Chrząblice ( od nr 1 do krzyża przy szkole: lewa strona)

Godz. (ok.) 16.50:

Chrząblice ( od nr 1 do krzyża i dalej w kierunku Izabelina)

Godz. (ok.) 17.05:

Izabelin I (prawa strona, lewa strona)

Godz. (ok.) 17.20:

Izabelin II (od krzyża w kierunku Chrząblic)

Godz. (ok.) 17.35:

Chrząblice od Krzyża na górce do Krzyża przy szkole

W miarę możliwości na godz. 14.55 proszę o pojazd przy zakrystii

 

W przyszłą niedzielę (9.01) od godziny 18.00 błogosławieństwo domów Najświętszym Sakramentem:

Godz. 18.00

Galew: droga wojewódzka, wokół cmentarza

Godz. (ok.) 18.15

Galew w kierunku nr 61 prawa strona

Godz. (ok.) 18.35

Galew w kierunku drogi wojewódzkiej lewa strona

Godz. (ok.) 18.50

Galew domy od nr 19 do nr 23

Godz. (ok.) 19.00

Wincentów

Godz. (ok.) 19.15

Kalinowa od Gajówki do nr 7 prawa strona

Godz. (ok.) 19.40

Kalinowa od nr 7 do Krzyża na Gajówce lewa strona

Godz. (ok.) 20.00

Dzierżązna i Kalinowa przy drodze wojewódzkiej (strona od Galewa do Turku i dalej od Turku do Galewa)

Godz. (ok. 20.15)

Dzierżązna, Czarna Niwa Józefów (najpierw strona prawa do Józefowa, następnie lewa od Józefowa do drogi wojewódzkiej)

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa.

Tych, którzy w ostatnim czasie przekroczyli bramę śmierci: ZOFIĘ STEFANIAK, ZOFIĘ MAJCHEREK, BARBARĘ KARBOWĄ, polećmy Miłosiernemu Panu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

Kolejny raz ponawiam prośbę o zgłoszenie się osoby, która mogłaby pomóc w zakrystii i przy kościele.

W Zakrystii i Kancelarii Parafialnej istnieje możliwość składania ofiar bezgotówkowo, poprzez terminal płatniczy. Możemy także składać ofiary poprzez stronę internetową naszego Sanktuarium: podstrona KWESTONET.   

W związku z panująca epidemią zwracamy się z serdeczną prośba do naszych Parafian, Gości, ludzi Dobrej woli o wsparcie ofiarą swojej Parafii.

Kto chciałby wesprzeć parafię swoją ofiarą podajemy numer konta:

Ludowy Bank Spółdzielczy
w Strzałkowie filia Brudzew

Parafia Rzymskokatolicka w Galewie
Galew 1, 62-720 Brudzew

konto: 98 8543 0000 2006 6000 2543 0001

Tym wszystkim którzy wspierają swoją parafie w tych trudnych dla wszystkich czasach, niech dobry Pan Wam wynagrodzi i obdarza swoim błogosławieństwem. Za każdy gest życzliwości, otwarte serce składamy staropolskie serdeczne "Bóg zapłać." "Radosnego Dawcę, bowiem miłuję Bóg. Każdy niech, przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym" (2 Kor 9,7).

 

Ostatnio zmieniany sobota, 01 styczeń 2022 19:00
Powrót na górę