Niedziela Chrztu Pańskiego, 9 stycznia 2022

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Turku przekazuje zalecenia i wytyczne dotyczące organizacji i uczestnictwa osób w obrządkach religijnych (pełna treść w gablocie przed kościołem) m.in.:

• W trakcie sprawowania kultu religijnego, w budynku użyteczności publicznej przeznaczonym na potrzeby kultu religijnego , obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, oprócz osób sprawujących kult
  • Uczestnicy wewnątrz winni zachować dystans społeczny między sobą 1,5 m
  • Obowiązuje limit osób w miejscach kultu religijnego – od 15 grudnia: maks. 30 % obłożenia, nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID – 19

Osoby zaszczepione, prosimy by miały przy sobie paszporty covidowe.

Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego po zakończonej liturgii mszalnej.

Jeszcze dziś (9.01) od godziny 18.00 błogosławieństwo domów Najświętszym Sakramentem:

Godz. 18.00

Galew: droga wojewódzka, wokół cmentarza

Godz. (ok.) 18.10

Galew w kierunku nr 61 prawa strona

Godz. (ok.) 18.25

Galew w kierunku drogi wojewódzkiej lewa strona

Godz. (ok.) 18.40

Galew domy od nr 19 do nr 23

Godz. (ok.) 18.45

Wincentów

Godz. (ok.) 19.00

Kalinowa od Gajówki do nr 7 prawa strona

Godz. (ok.) 19.20

Kalinowa od nr 7 do Krzyża na Gajówce lewa strona

Godz. (ok.) 19.40

Dzierżązna i Kalinowa przy drodze wojewódzkiej (strona od Galewa do Turku i dalej od Turku do Galewa)

Godz. (ok.) 19.50

Dzierżązna, Czarna Niwa Józefów (najpierw strona prawa do Józefowa, następnie lewa od Józefowa do drogi wojewódzkiej)

W piątek, wyjątkowo po porannej Mszy św. nowenna do św. Walentego.

Trwamy w okresie kolędy.  W tym tygodniu, zapraszam na Msze św., w czasie których prosimy o Boże błogosławieństwo:

W poniedziałek (10.01)

• Na godz. 17.00 zapraszam mieszkańców Izabelina I i II
  • Na godz. 18.00 zapraszam Radę Parafialną, Asystę Procesyjną, Służbę Liturgiczną, Scholę, jednostki OSP, KGW, Stowarzyszenia i Ruchy działające na terenie naszej Parafii.

We wtorek (11.01)

• Na godz. 7.30 zapraszam całą społeczności Szkoły Podstawowej w Galewie wraz z Dyrekcją, Nauczycielami, Pracownikami i Uczniami.

Od ubiegłego piątku trwa w naszej Parafii kolęda indywidualna. Kapłan zaniósł już Boże błogosławieństwo do niektórych rodzin z Bratuszyna, Chrząblic i Galewa.

W poniedziałek

• Od godz. 19.00 zgłoszone i wyznaczone rodziny z Galewa

We wtorek

• od godz. 16.00 zgłoszone rodziny z Dzierżąznej i Kalinowej

W środę:

• od godz. 16.00 zgłoszone rodziny z Bratuszyna

W czwartek:

• o godz. 18.00 zgłoszona i wyznaczona rodzina z Galewa

W sobotę:

• od godz. 9.00 zgłoszone rodziny z Izabelina I i II.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask oraz wzrastania w wierze, nadziei i miłości.

Za tydzień taca inwestycyjno – gospodarcza.

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

Kolejny raz ponawiam prośbę o zgłoszenie się osoby, która mogłaby pomóc w zakrystii i przy kościele.

W Zakrystii i Kancelarii Parafialnej istnieje możliwość składania ofiar bezgotówkowo, poprzez terminal płatniczy. Możemy także składać ofiary poprzez stronę internetową naszego Sanktuarium: podstrona KWESTONET.

W związku z panująca epidemią zwracamy się z serdeczną prośba do naszych Parafian, Gości, ludzi Dobrej woli o wsparcie ofiarą swojej Parafii.

Kto chciałby wesprzeć parafię swoją ofiarą podajemy numer konta:

Ludowy Bank Spółdzielczy
w Strzałkowie filia Brudzew

Parafia Rzymskokatolicka w Galewie
Galew 1, 62-720 Brudzew

konto: 98 8543 0000 2006 6000 2543 0001

Tym wszystkim którzy wspierają swoją parafie w tych trudnych dla wszystkich czasach, niech dobry Pan Wam wynagrodzi i obdarza swoim błogosławieństwem. Za każdy gest życzliwości, otwarte serce składamy staropolskie serdeczne "Bóg zapłać." "Radosnego Dawcę, bowiem miłuję Bóg. Każdy niech, przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym" (2 Kor 9,7).

Ostatnio zmieniany piątek, 07 styczeń 2022 12:06