II Niedziela Zwykła, 16 stycznia 2022

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Turku przekazuje zalecenia i wytyczne dotyczące organizacji i uczestnictwa osób w obrządkach religijnych (pełna treść w gablocie przed kościołem) m.in.:

• W trakcie sprawowania kultu religijnego, w budynku użyteczności publicznej przeznaczonym na potrzeby kultu religijnego , obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, oprócz osób sprawujących kult
  • Uczestnicy wewnątrz winni zachować dystans społeczny między sobą 1,5 m
  • Obowiązuje limit osób w miejscach kultu religijnego – od 15 grudnia: maks. 30 % obłożenia, nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID – 19

Osoby zaszczepione, prosimy by miały przy sobie paszporty covidowe.

Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków (kolekta mszalna).

Dziś po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie z młodzieżą przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania (kl. VIII SP).

W sobotę na Mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Rity z obrzędem poświęcenia róż.

Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę,  22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. w niedzielę (23.01) o godz. 11.30.

Po feriach, w niedzielę 6 lutego, po Mszy św. o godz. 9.00 konferencja dla rodziców dzieci kl. III SP przygotowujących się do I Komunii Świętej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym  życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

W tym tygodni odeszła + Helena Kaszczyńska do Pana. Módlmy się, aby została przyjęta do wiecznej ojczyzny: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie…

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 17 stycznia – Święty Antoni (III/IV w.), opat, który całe życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie;

- środa, 19 stycznia – Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, opiekun ubogich, wielki czciciel Maryi i Serca Jezusowego;

- piątek, 21 stycznia – Święta Agnieszka (III/IV w.), dziewica i męczennica.

Dziś taca inwestycyjno – gospodarcza.

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

Kolejny raz ponawiam prośbę o zgłoszenie się osoby, która mogłaby pomóc w zakrystii i przy kościele.

W Zakrystii i Kancelarii Parafialnej istnieje możliwość składania ofiar bezgotówkowo, poprzez terminal płatniczy. Możemy także składać ofiary poprzez stronę internetową naszego Sanktuarium: podstrona KWESTONET.

W związku z panująca epidemią zwracamy się z serdeczną prośba do naszych Parafian, Gości, ludzi Dobrej woli o wsparcie ofiarą swojej Parafii.

Kto chciałby wesprzeć parafię swoją ofiarą podajemy numer konta:

Ludowy Bank Spółdzielczy
w Strzałkowie filia Brudzew

Parafia Rzymskokatolicka w Galewie
Galew 1, 62-720 Brudzew

konto: 98 8543 0000 2006 6000 2543 0001

Tym wszystkim którzy wspierają swoją parafie w tych trudnych dla wszystkich czasach, niech dobry Pan Wam wynagrodzi i obdarza swoim błogosławieństwem. Za każdy gest życzliwości, otwarte serce składamy staropolskie serdeczne "Bóg zapłać." "Radosnego Dawcę, bowiem miłuję Bóg. Każdy niech, przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym" (2 Kor 9,7).

Ostatnio zmieniany piątek, 14 styczeń 2022 12:43