IV Niedziela Wielkiego Postu, 27 marca 2022

pw. Przemienienia Pańskiego i św. Walentego

27 marca 2022

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

Wczoraj rozpoczęliśmy czas Rekolekcji Wielkopostnych. Bardzo proszę, abyśmy znaleźli czas i wzieli udział w naukach oraz skorzystali z Sakramentu Pokuty w środę.

Program Rekolekcji:

NIEDZIELA, 27 MARCA 2022

Godz. 7.00 Msza św. z nauką ogólną

Godz. 9.00 Msza św. z nauką dla dzieci, po liturgii nauka dla młodzieży

(w tym bierzmowani)

Godz. 11.30 Msza św. z nauką ogólną

Godz. 16.00 Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym

PONIEDZIAŁEK – WTOREK, 28 – 29  MARCA 2022

Godz. 9.00 Msza św. z nauką ogólną

Godz. 16.00 Msza św. z nauką dla dzieci szkolnych (przedszkole, kl. 0 – V)

Po liturgii nauka dla kl. VI – VIII

Godz. 18.00 Msza św. z nauką ogólną

ŚRODA, 30 MARCA 2022

Godz. 8.30 Spowiedź

Godz. 9.00 Msza św. z nauką ogólną

Godz. 10.30 Spowiedź

Godz. 11.00 Msza św. z nauka dla osób starszych i chorych.

Udzielenie Sakramentu Namaszczenia Chorych.

Godz. 15.30 Spowiedź

Godz. 16.00 Msza św. z nauka dla dzieci szkolnych

Godz. 17.30 Spowiedź

Godz. 18.00 Msza św. z nauką ogólną

Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca.

• Okazja do spowiedzi od godz. 7.00 do 7.20 oraz od godz. 15.15 do 16.15 (tylko)
  • Nie będzie objazdu chorych
  • Godzina Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00
  • Droga Krzyżowa o godz. 16.30.

Sobota, 2 kwietnia, będzie pierwszą sobotą miesiąca.

• Msza św. o godz. 8.00
  • Po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu
  • O godz. 9.00 modlitwa różańcowa prowadzona przez KŻR z Bratuszyna.

W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata. Po Mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Jana Pawła II oraz procesja z relikwiami do pomnika Papieża na Galewskiej Kalwarii.

Katecheza o Eucharystii 15 minut przed Mszą Świętą o godz. 11.30. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.

W ostatnim tygodniu do domu Ojca odszedł + Zdzisław Rusin. Niech Dobry Bóg okaże mu miłosierdzie i przyjmie do społeczności zbawionych: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Caritas Diecezji Włocławskiej prosi o włączenie się:

• w akcję „Paczka dla Ukrainy”
  • W zakup Baranka Wielkanocnego, zebrane przy tej okazji ofiary wesprą działania Domu Dziecka, domu Samotnej Matki, Środowiskowej Świetlicy Caritas i innych instytucji diecezjalnych.

Ofiary na dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego:

• Mieszkańcy Izabelina I i II:
  • Mieszkańcy Kalinowej:

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w noc z piątku na sobotę oraz przez całą sobotę adorowali naszego Pana w Najświętszym Sakramencie.