V Niedziela Wielkiego Postu, 3 kwietnia 2022

Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata (kolekta mszalna). Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.

Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Katecheza o Eucharystii, dziś 15 minut przed Sumą.

Gorzkie Żale, dziś o godz. 16.00. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale wyjątkowo o godz. 8.30.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Godzinki o Przemienieniu Pańskim, nowenna i Eucharystia, zaczną się o godz. 16.30.

W piątek serdecznie zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 16.30.

Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Codziennie możemy korzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed każdą Mszą Świętą. 

Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami, rozpocznie się z balkonu naszej świątyni o godz. 11.30. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Po liturgii, wybierzemy najdłuższą palmę.

Pół godziny przed każdą mszą św. będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi (spowiadać będzie drugi kapłan).

Wolontariat SP w Galewie, tego dnia będzie rozprowadzał przygotowane przez siebie palmy. Ofiary złozone przy tej okazji wspomożą dzieci niepełnosprawne.

Także tego dnia w par. NSPJ w Turku o godz. 15.00 rozpocznie się Liturgia Niedzieli Palmowej w starej formie trydenckiej. W imieniu organizatorów zapraszam do udziału w liturgii, w której uczestniczyli nasi dziadkowie, a także Święci, których relikwie są w naszym Sanktuarium.

Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza, poświęcone przygotowaniu świątecznej liturgii, w sobotę o godz. 15.30.

Tego dnia przypada także kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskim, aby miłosierny Bóg obdarzył ich udziałem w życiu wiecznym.

W tym tygodniu rozpoczynamy bezpośrednie przygotwanie do uroczystości I Komunii Świętej. I tak:

  • We wtorek i czwartek o godz. 18.00 spotkanie z dziećmi kl. III SP
  • W sobotę, po Mszy św. o godz. 17.00 konferencja dla rodziców uczniów kl. III SP.

Zachęcamy również, aby rodziny zatroszczyły się o zaproszenie duszpasterzy do odwiedzenia chorych w domach. Z posługa do chorych udam się w Wielki Poniedziałek od godz. 9.00. Proszę zgłaszać ich po mszy w zakrystii.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej. 

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: + Helenę Ressel. Niech Bóg przyjmie ją do swojej chwały: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

Caritas Diecezji Włocławskiej prosi o włączenie się:

  • w akcję „Paczka dla Ukrainy”. Przygotowane paczki proszę zostawić w kaplicy Przemienienia do przyszłej niedzieli włącznie.
  • W zakup Baranka Wielkanocnego, zebrane przy tej okazji ofiary wesprą działania Domu Dziecka, domu Samotnej Matki, Środowiskowej Świetlicy Caritas i innych instytucji diecezjalnych.

Ofiary na dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego:

  • Mieszkańcy Chrząblic:
  • Mieszkańcy Galewa: 

Za tydzień taca inwestycyjno – gospodarcza.

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

W Zakrystii i Kancelarii Parafialnej istnieje możliwość składania ofiar bezgotówkowo, poprzez terminal płatniczy. Możemy także składać ofiary poprzez stronę internetową naszego Sanktuarium: podstrona KWESTONET.

W związku z panująca epidemią zwracamy się z serdeczną prośba do naszych Parafian, Gości, ludzi Dobrej woli o wsparcie ofiarą swojej Parafii.

Kto chciałby wesprzeć parafię swoją ofiarą podajemy numer konta:

 

Ludowy Bank Spółdzielczy
w Strzałkowie filia Brudzew

Parafia Rzymskokatolicka w Galewie
Galew 1, 62-720 Brudzew

konto: 98 8543 0000 2006 6000 2543 0001

 

Tym wszystkim którzy wspierają swoją parafie w tych trudnych dla wszystkich czasach, niech dobry Pan Wam wynagrodzi i obdarza swoim błogosławieństwem. Za każdy gest życzliwości, otwarte serce składamy staropolskie serdeczne "Bóg zapłać." "Radosnego Dawcę bowiem miłuję Bóg. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym" (2 Kor 9,7).

 

Powrót na górę