III Niedziela Wielkanocna, 1 maja 2022

Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.

Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.

Dziś w naszej Wspólnocie Parafialej na Mszy św. o godz. 11.00: 20 dzieci przyjmie po raz pierwszy do swego serca Jezusa Eucharystycznego. Od poniedziałku do piątku dla dzieci komunijnych Biały Tydzień, do wzięcia, w którym, zapraszam wszystkich.

Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela.

W naszej światyni w tym tygodniu nabożeństwo majowe:

• Dziś po Mszy św. o godz. 9.00
  • W poniedziałek i we wtorek po Mszy św. o godz. 9.00
  • W środę, czwartek i piątek po Mszy św. o godz. 17.00
  • W sobotę, po nabożeństwie różańcowym.

Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.

Dziś także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.

Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej. Po Mszy św. o godz. 9.00 nowenna do św. Jana Pawła II.

We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 9.00 i 16.00.

Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.

Tego dnia w czasie Mszy św. o godz. 16.00 będziemy modlić się w intencji członków jednostek OSP Chrząblice, Galew i Kalinowa oraz ich rodzin. Serdecznie wszystkich zapraszam.

W piątek, 6 maja, w liturgii będziemy obchodzili święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

W czwartek:

• O godz. 16.30 Godzinki do Przemienienia Pańskiego wraz z nowenną

W piątek:

• Spowiedź od godz. 7.00 do 7.20 oraz od 15.15 do 16.45.
  • Objazd zgłoszonych chorych od godz. 8.00
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00

W sobotę nabożeństwo różańcowe zakończone majowym o godz. 16.00. Różeniec prowadzi KŻR z Chrząblic.

W niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 9.00 polecać będziemy zmarłe Stanisławy i zmarłych Stanisławów, zaś podczas Mszy św. o godz. 11.30 zmałego ks. kan. Stanisława Gołębiewskiego.

Dziękując mieszkańcom Kalinowej, o posługę lektora w miesiącu maju bardzo proszę mieszkańców Bogdałowa.

W najbliższą niedzielę, 8 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 2 maja – Święty Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła;

- wtorek, 4 maja – Święty Florian (III/IV w.), męczennik, patron hutników i strażaków;

- piątek, 6 maja – Święci Apostołowie Filip i Jakub, najbliżsi uczniowie i świadkowie działalności Jezusa.

Dziękuję tym mieszkańcom z Bogdałowa, Chrząblic i Galewa, którzy kosili trawę w wyznaczonych sektorach.

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.