IV Niedziela Wielkanocna, 8 maja 2022

Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 16.00 i 17.00

W czwartek rozpoczynamy 9 – dniową nowennę przed uroczystością św. Rity. Specjalne modlitwy nowennowe po Mszach wieczornych, zaś w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.

W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II.

W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza. Po Mszy św. wieczornej nowenna do św. Walentego.

W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 16.30, zaś w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.

Nabożeństwa majowe na wioskach:

Poniedziałek:

• 18.00 Izabelin II
  • 18.15 Chrząblice górka
  • 18.30 Wincentów
  • 18.45 Bratuszyn przy Krzyżu
  • 19.00 Bogdałów

Wtorek:

• 18.00 Chrząblice przy szkole
  • 18.15 Izabelin I
  • 18.30 Galew przy figurze MB
  • 18.45 Bratuszyn przy figurze MB
  • 19.00 Kalinowa – Gajówka

• 18.00 Galew przy Krzyżu
  • 18.15 Dzierżązna przy świetlicy
  • 18.30 Kalinowa przy figurze MB

W poniedziałek, 16 maja kolejna odsłona akcji poboru krwi, w Świetlicy Wiejskiej w Kalinowej od godz. 9.00 do 12.00. Szczegóły na plakacie w gablocie.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 9 maja – Święty Stanisław (ok. 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski;

- sobota, 14 maja – Święty Maciej Apostoł, po śmierci Judasza wybrany drogą losowania do grona Dwunastu.

Ofiary na potrzeby Parafii:

• Od instytucji pozarządowych:
  • Rodzina:

Za tydzień taca inwestycyjno – gospodarcza.

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.