V Niedziela Wielkanocna, 15 maja 2022 Wyróżniony

Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.

Dziś po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do Bierzmowania oraz dla chętnych, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu naszego Pana.

W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.

Także w poniedziałek od godz. 9.00 do 12.00 w Świetlicy Wiejskiej w Kalinowej akcji poboru krwi. Szczegóły na plakacie w gablocie.

W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.

W czwartek wspominać będziemy w sposób szczególny zjawienie się Matki Bożej z La Salette.

• O godz. 19.00 Msza św. w int. rodzin i człońkiń KŻR z Bratuszyna
  • Po Mszy św. nowenna i procesji po Kawlarii Saletyńskiej.

Zapraszam wszystkie KŻR i parafian do udziału w nabożeństwie.

W piątek 20 maja odbędzie się kolejna Eucharystia Młodych. Tym razem zapraszamy na godz. 19.00 do Parafii w Dobrj. Po Mszy św. spotkanie na placu przed kościołem. Zapewniamy transport z Turku i okolic.

Nabożeństwa majowe w naszej świątyni codziennie o godz. 16.30, w zaś w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.

Trwamy w nowennie przed uroczystością św. Rity.

• Codziennie po Mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Rity
  • W sobotę przeżywać będziemy Wigilię odpustu ku czci św. Rity. O godz. 19.00 rozpocznie się specjalne nabożeństwo połączone z procesją z Relikwiami Świętej.
  • W niedzielę 22 maja, suma odpustowa wraz z nowenną i obrzędem poświęcenia róż o godz. 16.00. Po liturgii koncert – niespodzianka, zaś ok. godz. 18.30 nabożeństwo "Niech woń naszych modlitw wznosi się do nieba" przy figurze św. Rity na Kalwarii Galewskiej.

SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAM.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.

W tym tygodniu patronuje nam:

- poniedziałek, 16 maja – Święty Andrzej Bobola (1591-1657), jezuicki prezbiter, męczennik, patron Polski.

W środę planujemy rozoczęcie prac przy Drodze Różańcowej, zwracam się z prośbą do panów o pomoc w przygotowaniu miejsc pod 20 Tajemnic Różańcowych. Prace rozpoczniemy od 10.00. Przydadzą się łopaty i taczki.

Dziś taca inwestycyjno – gospodarcza.

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.