XIII Niedziela Zwykła, 26 czerwca 2022

Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy (kolekta mszalna).

Dzisiaj przeżywać będziemy kolejną odsłonę Pikniku Rodzinego, na który serdecznie zaprasza Stowarzyszenie VALENTINUS, Szkoła Podstawowa w Galewie, Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotnicze Straże Pożarne, Stowarzyszenia działające na terenie naszej parafii wraz Kustoszem Sanktuariu.  VIII Piknik Rodzinny rozpocznie się o godz. 15.00 przy Organistówce. Przygotowano wiele atrakcji szczególnie dla dzieci, ale także dla dorosłych mieszkańców naszej Parafii jak i gości. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Świętowanie rozpoczniemy już Mszą wigilijną we wtorkowy wieczór. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Msze św. w środę o godz. 9.00 i 17.00.

Nabożeństwo czerwcowe do czwartku włącznie będziemy celebrowali po Mszy Świętej wieczornej.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

W piątek:

  • Spowiedź od godz. 7.00 do 7.20 oraz od godz. 15.15 do 16.45.
  • Objazd zgłoszonych chorych od godz. 8.30
  • Godzina Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00

W sobotę:

  • O godz. 16.00 różaniec prowadzony przez KŻR nr 2 z Kalinowej.

Dziękując mieszkańcom Bratuszyna, o posługę lektora podczas Mszy św. w miesiącu lipcu bardzo proszę mieszkańców Chrząblic.

Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Katecheza o Eucharystii 15 minut przed każdą Mszą Świętą.

W sobotni wieczór i w niedzielę za tydzień; gościć będziemy w naszej Wspólnocie misjonarza z Brazylii KS. JAROSŁAWA PIASECKIEGO. Po Mszy św. będzie możliwość wsparcia posługi Misjonarza pośród potrzebujących w Manaus, Brazylia.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.

W tym tygodniu patronują nam:

- wtorek, 28 czerwca – Święty Ireneusz (ok. 130-202), biskup i męczennik;

- środa, 29 czerwca – Święci Apostołowie Piotr i Paweł, gorliwi głosiciele Ewangelii i męczennicy za wiarę w Chrystusa, filary wspólnoty Kościoła.

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

  • DOMINIK TOMCZYK, kaw. zam. par. Tokary i KINGA SZAŁEK, pan., zam. w parafii tutejszej – zapowiedź II

Ofiary złożone na potrzeby parafii:

  • Osoba z Chrząblic: 200,00 zł.

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

Drodzy Parafianie!

Razem z Caritas Polska zapraszamy do udziału w akcji „Paczka dla Ukrainy”. Przynieś karton wypełniony produktami żywnościowymi, produktami dla dzieci oraz artykułami chemicznymi i kosmetycznymi. Ważne, aby paczka została przygotowana według szczegółowych instrukcji dostępnych na stronie www.caritas.pl/paczkadlaukrainy. Znajduje się tam szczegółowy opis produktów, wymiary i waga kartonu. Tak przygotowane paczki zostaną wysłane za pośrednictwem Caritas do rodzin na Ukrainie. Jedna paczka zapewni kilkuosobowej rodzinie produkty na około tydzień.

Instrukcję włączenia się w akcję „Jak się włączyć w paczkę dla Ukrainy”, znajdziemy na stronie www.caritas.pl/paczkadlaukrainy oraz w gablocie przed naszą świątynią.

Jak możemy zauwarzyć, kontynuujemy towrzenie Drogi Różańcowaj na Kalwarii Saletyńskiej. Jeszcze raz pragnę podziękować Kołom Różańcowym naszej Parafii za ufundowanie obrazów przedstawiających Tajemnice Różańcowe, a panom z naszej Wspólnoty na czele z Sołtysem Kalinowej za przygotwanie kapliczek i ich zamontowanie na cokołach. W tej chwili „poszukujemy” fundatorów – dobrodziejów, którzy przyczynią się do wyłożenia Drogi Saletyńskiej kostką brukową. Dla Ofiarodawców, przygotwane będą specjalne Tabliczki Fundacyjne, które zostaną wmotowane w Drogę Saletyńską.

Przy tej okazji wspomnę, że w przyszłym roku, ze względu na charakter naszego Sanktuarium chcielibyśmy, by powstała na terenie kościelnym Jubileuszowa Droga Przemienienia, na której ustawione będzie kolejnych 5 Tajemnic Przemienienia, gdzie na je zakończenie stać Brama Jubieluszowa, do której prowadzić będzie specjalna Droga Pokutna. Gdyby ktoś chciałbym się przyczynić do jej powstania prosimy o kontakt w najbliższym czasie z ks. Kustoszem.

Powrót na górę