XIV Niedziela Zwykła, 3 lipca 2022

Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowaliśmy tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

Od czworaj gościmy w naszej Wspólnocie misjonarza z Brazylii KS. JAROSŁAWA PIASECKIEGO. Po Mszy św. jest możliwość wsparcia posługi Misjonarza pośród potrzebujących w Manaus, Brazylia.

Dzisiejsza niedziela jest także pierwszą niedzielą miesiąca. Katecheza o Eucharystii 15 minut przed każdą Mszą Świętą.

W środę, 6 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej. Ten dzień jest świętem patronalnym Apostolstwa Chorych w związku ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. W modlitwie będziemy polecać Bogu wszystkich chorych i cierpiących, a także tych, którzy leczą i pielęgnują chorych.

Czwartek, 7 lipca, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Wyjątkowo przed Mszą św. nie będzie Godzinek do Przemienienia Pańskiego, zaś po liturgii odmówimy Koronkę.

Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.

W tym tygodniu patronują nam:

- środa, 6 lipca – Błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, patronka dzieł misyjnych w Polsce;

-  piątek, 8 lipca – Święty Jan z Dukli (1414-1484), franciszkanin, świątobliwy kapłan, wybitny kaznodzieja.

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

  • DOMINIK TOMCZYK, kaw. zam. par. Tokary i KINGA SZAŁEK, pan., zam. w parafii tutejszej – zapowiedź III

Ofiary złożone na potrzeby parafii:

  • Koło Żywego Różańca z Chrząblic:

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

Razem z Caritas Polska zapraszamy do udziału w akcji „Paczka dla Ukrainy”. Przynieś karton wypełniony produktami żywnościowymi, produktami dla dzieci oraz artykułami chemicznymi i kosmetycznymi. Ważne, aby paczka została przygotowana według szczegółowych instrukcji dostępnych na stronie www.caritas.pl/paczkadlaukrainy. Znajduje się tam szczegółowy opis produktów, wymiary i waga kartonu. Tak przygotowane paczki zostaną wysłane za pośrednictwem Caritas do rodzin na Ukrainie. Jedna paczka zapewni kilkuosobowej rodzinie produkty na około tydzień.

Instrukcję włączenia się w akcję „Jak się włączyć w paczkę dla Ukrainy”, znajdziemy na stronie www.caritas.pl/paczkadlaukrainy oraz w gablocie przed naszą świątynią.

W ubiegłą niedzielę o godz. 15.00 rozpoczął się VIII Piknik Rodzinny  „Serce i Róża z Galewskiego Wzgórza”. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim organizatorom na czele ze Stowarzyszeniem VALENTINUS

Dziękuję:

  • Szkole Podstawowej z Galewa wraz z Dyrekcją, Nauczycielami, Pracownikami oraz dziećmi, które zaprezentowały swoje talenty
  • Kołom Gospodyń Wiejskich i Sołectwom naszej Parafii za przygotowanie stoisk ze swoimi specjałami
  • Druhom Strażakom jednostek dzialajacych na terenie parafii, zwłaszcza z Chrząblic
  • Wszystkim osobom, które przygotwały i prowadziły konkursy dla dzieci młodszych i tych bardzo starszych
  • Wszystkim, którzy przygotowali okolicznościowe cegiełki i je rozprowadzili
  • Wszytkim, którzy wsparli gestem swojego szczodrobliwego serca prace prowadzone w naszej Wspólnocie, jak tylko zostanie przekazana mi informacja, podam kwotę, którą udało nam się zebrać.

 

W niedzielę 17 lipca po Mszy św. o godz. 9.00 planowane jest spotkanie organizacyjne dot. Odpustu na Przemienienie Pańskie, do udziału w którym zapraszam przedstawicieli: Służby Liturgicznej z Kościelnymi, Scholi wraz z Organistą, Szafarzy Komunii, Katechetkę, Rady Parafialnej, Stowarzyczenia VALENTINUS wraz ze wszystkimi działającymi na terenie Parafii, Druhów Strażaków z jednotek działających na terenie naszej Parafii oraz tych wszystkich, którzy zechcieliby pomóc w organizacji i godnym przygotowaniu oraz przeżyciu czasu Odpustu.

 

Powrót na górę