XV Niedziela Zwykła, 10 lipca 2022

Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać wieź ze Zbawicielem. 

Jutro, w poniedziałek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj” (Ora et labora).

Jutro także przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto państwowe, poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. W naszej modlitwie pragniemy pamiętać o wszystkich ofiarach tego czasu i wypraszać im łaskę życia wiecznego.

W czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Walentego wraz z obrzędem namaszczenia olejem egzorcyzmowanym i poświęceniem pomarańczy i mandarynek.

W sobotę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Na tej górze duchowi synowie proroka Eliasza oddawali się gorliwej modlitwie. W tan sposób narodził się zakon karmelitański, który w XII wieku ze względu na prześladowania przeniósł się do Europy.

Z kultem Matki Bożej z Góry Karmel związany jest szkaplerz. W 1251 roku Maryja objawiła się Szymonowi Stockowi (generałowi zakonu karmelitów). Zapewniła wówczas, że kto będzie nosił ten znak, nie zazna ognia piekielnego.

 

W sobotę i niedzielę za tydzień (17.07), po każdej Mszy św, poświęcenie pojazdów mechanicznych. Dziś po liturgii możemy nabyć bryloczki z św. Krzysztofem oraz różaniec z modlitwą i prośbą o kapłana wypadku zdarzenia na ulicy.

W niedzielę 17 lipca po Mszy św. o godz. 9.00  odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące Odpustu na Przemienienie Pańskie, na które zapraszam:

 • Katechetkę,

Przedstawicieli:

 • Służby Liturgicznej wraz z Kościelnymi,
 • Szafarzy Nadzwyczajnych Komunii
 • Scholi wraz z Organistą
 • Rady Parafialnej
 • Sołectw naszej Parafii wraz z Sołtysami
 • Ochotniczych Straży Pożarnych wraz z Zarządem
 • Stowarzyszenia Valentinus wraz z Stowarzyszeniami działającymi na terenie naszej Parafii
 • Oraz wszystkich, którzy zechcieliby pomóc w przygotowaniu i godnym przeżyciu czasu Odpustu.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 11 lipca – Święty Benedykt (480-547), opat, twórca reguły zakonnej benedyktynów, patron Europy;

- wtorek, 12 lipca – Święty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (ok. 970-1009), biskup i męczennik, misjonarz na terenach Prus;

- środa, 13 lipca – Święci Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt (I poł. XI w.), życie poświęcili pokucie i surowej ascezie;

- piątek, 15 lipca – Święty Bonawentura (1218-1274), franciszkanin, odnowiciel zakonu, później biskup, doktor Kościoła.

Ofiary przekazane na potrzeby Parafii:

 • Organizatorzy VIII Pikniku Rodzinnego „ Serce i Róża z Galewskiego Wzgórza”: 
 • Trzy rodziny z Galewa: 
 • Osoba z Chrząblic: 

Za tydzień taca inwestycyjno – gospodarcza.

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

Razem z Caritas Polska zapraszamy do udziału w akcji „Paczka dla Ukrainy”. Przynieś karton wypełniony produktami żywnościowymi, produktami dla dzieci oraz artykułami chemicznymi i kosmetycznymi. Ważne, aby paczka została przygotowana według szczegółowych instrukcji dostępnych na stronie www.caritas.pl/paczkadlaukrainy. Znajduje się tam szczegółowy opis produktów, wymiary i waga kartonu. Tak przygotowane paczki zostaną wysłane za pośrednictwem Caritas do rodzin na Ukrainie. Jedna paczka zapewni kilkuosobowej rodzinie produkty na około tydzień.

Instrukcję włączenia się w akcję „Jak się włączyć w paczkę dla Ukrainy”, znajdziemy na stronie www.caritas.pl/paczkadlaukrainy oraz w gablocie przed naszą świątynią.

 

 
Powrót na górę